
Skoplje, 09.10.2012. godine.
Sportska dvorana Kale. Gledatelja 900.
Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Hrvatska).
Nadzornik: Dragan Nachevski (Makedonija).
RK Vardar: Martinović, Milić, Čanevski, Ojleski 4, Markoski 6, Stoilov 1, Nedanovski 1, Pribak 1, Raković 6, Petrić 3, Jovchevski 2, Marković 5, Lazarov 5, Karačić 4, Rajković 1, Abutović 2.
Trener: Veselin Vujović.
HRK Izviđač Mi Grupa: Burić, Paradžik, Kolovrat 2, Buljubašić 3, Zeljić 4, Herceg 4, S. Burić 3, Vidović 2, Boras 1, Šarac, Ereš 2, Hrstić, Nižić, Paponja 1, Mataga 1.
Trener: Ilija Puljević.
Sedmerci: Vardar 4/4, Izviđač 2/4.
Isključenja: Vardar 6, Izviđač 10 minuta.
Izviđač je u Skoplju odigrao utakmicu za brzi zaborav. Rezultat je donekle bio u egalu samo u prvih nekoliko minuta. Nakon uvodnog dijela nadahnutim domaćinima je apsolutno sve polazilo za rukom i nevjerojatno je koliko raspoloženih igrača su imali u tim trenucima. Igrači Izviđača se jednostavno nisu snašli u toj igri, pristup nije bio ni sjena onoga što su pružili samo par dana ranije u utakmici protiv Zagreba i domaća ekipa je mogla igrati rasterećeno te tako pokazati svu svoju raznovrsnost. Neprepoznatljivost igrača Izviđača, dosta nervoze i grešaka i na poluvremenu je bilo nevjerojatnih -11.
U nastavku Vardar ne diže nogu s gasa, nastavljaju u istom tempu i Skaute drže na velikom razmaku. Tračak nade ponudila je mini serija od 3-0 golovima Kolovrata, Matage i Ereša, ali domaći uzvraćaju istom mjerom i utakmica se do kraja pretvorila u jednosmjernu ulicu u kojoj su priliku dobili mladi Nižić, Hrstić i Šarac i to je možda najljepša slika ove utakmice iz kuta Izviđača.
Na koncu kod domaćih Raković i Markoski po 6, kod Izviđača Zeljić i Herceg po 4 pogotka. Ipak, šansa za popravak je tu, pred Skautima je već u subotu utakmica protiv Sloge u kojoj mogu isprati gorak okus neuvjerljive Skopske večeri.

