Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

“Skauti” uvjerljivo savladali lidera prvenstva Borca i nanijeli mu prvi poraz

Kako se očekivali i kako se najavljivalo derbi utakmica 25. kola Premije lige između rukometaša Izviđač Central osiguranja i rukometaša Borca m:tel bila je utakmica za rukometne sladokusce.
Po govoru tijela na zagrijavanju i prema gardu na početku utakmice vidjelo se je da su „Skauti“ bili odlučni da iziđu kao pobjednici iz ovog susreta te da budu oni koji će nanijeti prvi poraz Banjalučanima u natjecanju Premijer lige u ovoj sezoni.

Utakmica je krenula pogotkom Milana Vukšića, kojim je nagovijestio da će biti jedan od onih rukometaša koji će obilježiti ovaj susret. Rukometaši Izviđača dobro kreću, čvrstom obranom i brzom realizacijom u napadu i u 6. minuti rezultat je 5:2 u njihovu korist. Da nije bilo raspoloženog Berina Brkić na vratima Borca prednost je mogla biti i veća. Brkić i Miloš Nježić držali su Borac u igri do 17.minute do kada su gosti uspijevali držati zaostatak od dva pogotka (11:9, 17. minuta).
Od 20. do 23. minute, dva pogotka Vukšića, te po pogodak Pavlovića i Boškovića, serija 4:0 i „Skauti“ stižu do velikih šest golova prednosti. Do poluvremena i jedni i drugi postižu po četiri pogotka i poluvrijeme je okončano rezultatom 19:13 u korist „Skauta“.

Nastavak susreta je ponovno u znaku Izviđača. 36. minuta i „Skauti“ su na plus osam (23:15). Malo nespretnosti u redovima domaćina i uslijedila je mini serija od 3:0 gostiju i rezultat je 23:18 u 39. minuti, što je bio alarm za trenera Tonija Čolinu da pozove svoje rukometaše na minutu odmora.

Nakon minute odmora redovi „skauta“ su se stabilizirali tako da je 48. minuti ponovno plus šest na njihovom kontu (28:22). Dva pogotka Banjalučana koji ponovno stižu na četiri gola zaostatka (28:24, 49.minuta).

Možda i ključni trenutak na utakmici je ulazak mladog Aldina Alihodžića na vrata „Skauta“ koji je gostima skinuo čisti zicer za dolazak na minus tri. Nakon toga ponovo je krenuo Izviđač koji pet minuta kasnije ima plus osam (33:25, 54.minuta)), a za to je najzaslužniji Mladen Bošković koji je s krila nemilosrdno punio gostujuću mrežu, posebno u trenucima kad se „lomio“ rezultat.

U završnici susreta i jedan i drugi trener dali su priliku igračima koji imaju manju minutažu ove sezone za stjecanje neophodno iskustva.
Na koncu završilo je visokom i uvjerljivom pobjedom rukometaša Izviđač Central osiguranja, rezultatom 36:29, za njihovo veliko slavlje na parketu Gradske športske dvorane u Ljubuškom.

Mladen Bošković s osam pogodaka bio je najefikasniji u redovima Izviđača, Milan Vukšić bio je uspješan sedam puta, Miloš Kos šest puta te Ivano Pavlović i Diano Ćeško s po četiri puta.

Kod Borca Miloš Nježić postigao je devet, Aleksandar Miličević pet, a Nikša Petrović četiri pogodka.

Već u srijedu pred „Skautima“ je teško gostovanje na vrućem parketu u Gornjem Vakufu, kod momčadi Sloge, kojoj je to utakmica za biti ili ne biti u borbi za opstanak.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 25. kolo.
Ljubuški, 30.04.2022. u 20:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Borac m:tel 36:29 (19:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 300.
Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla)
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Izviđač CO: Herceg (5 obrana), Suljević (1 obrana), Alihodžić (3 obrane), Vukšić 7/2, Lukenda, Alilović 2, Kos 6, Dedić 1, Bošković 8, Mišetić 1, Bubalo, Šaravanja, Pavlović 4, Ćeško 4, Bebek, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

RK Borac m:tel: Brkić (10 obrana), Subotić (3 obrane), Perić 3, Miljenković, Petrović 4/1, Miljković 1, Nježić 9, Knežević 1, Tepić 1, Malivojević 2, Čelić, Draganić 2, Rožić, Miličević 6/1.
Trener: Mirko Mikić.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Borac 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Borac 2/2.