Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

“Skauti” teško do zaslužene pobjede u Nevesinju

Rukometaši Izviđača teže od očekivanog došli su do bodova u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“ u Nevesinju. Utakmica 16.kola BH Telecom Premijer lige između domaće momčadi Hercegovine i rukometaša Izviđač Agram protekla je u „tvrdoj“ igri u kojoj se skoro do kraja nije znao pobjednik.

Trener domaćina Amar Čavčić opredijelio se za agresivnu obranu s dubokim izlascima na rukometaše Izviđača i „odsijecanjem“ Ivana Pavlovića, kreatora igre „Skauta“. Koliko su domaći rukometaši igrali agresivno te na granici isključenja govori podatak da su im sutkinje dodijelile 7 isključenja od po 2 minuta.
Prvih 20-tak minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj igri. „Skauti“ su stizali do prednosti od jednog do dva gola, ali rukometaši Hercegovine su uspijevali anulirati tu prednost (3:5, 7.minut, 9:10, 16.minuta). Hercegovina prvi put došla do prednosti u 18.minuti (11:10). Izviđač u 22.minuti, s tri vezana gola, ponovno stiže do dva gola prednosti, pogađali su Vasilije Kovač i dva puta Diano Ćeško (11:13).

U zadnjih pet minuta prvog poluvremena velikom serijom 6:2 domaća momčad pravi veliki rezultatski preokret tako da se odlazi na odmor pri rezultatu 19:16 i neočekivanom prednošću Hercegovine od 3 gola.

U stanci između dva poluvremena „Skauti“ su shvatili da igrom i pristupom iz prvog poluvremena ne mogu računati na bodove u ovoj utakmici. Trener Toni Čolina uspio je motivirati svoje igrače koji su u drugom poluvremenu zaigrali puno bolje.
Već u 38.minuti pogotkom Edvina Dželilovića stižu do gola prednosti (21:22), ali u toj akciji Dželilović se ozlijedio. Težina ozljede biti će poznata nakon magnetnog pregleda. Edvin je iznesen s terena i nije se više vraćao u igru.
„Skauti“ su u nastavku održavali gol-dva prednosti, ali nikako nisu pronalazili načina da prelome utakmicu u svoju korist. Prvi put Izviđač u 50.minuti stiže do 3 gola prednosti (25:28), ali uporni domaći rukometaši nisu se predavali i nisu dozvoljavali „Skautima“ da se odlijepe na još veću gol razliku. U 55. minuti Izviđač dolazi do prednosti od 4 gola (27:31), ali Hercegovina s dva vezana gola ponovno vraća priključak u 57.minuti (30:32). U posljednjim minutama u nekoliko navrata fantastičnim obranama Haris Suljević spriječava domaće rukometaše da ugroze pobjedu rukometaša Hercegovine. Na kraju teška, ali zaslužena pobjeda „Skauta“ s kojom su se učvrstili na prvom mjestu prvenstvene ljestvice BH Telcom premijer lige.

Diano Ćeško s 9 golova bio je najbolji strijelac utakmice. Ivano Pavlović postigao je 7, a Luka Bubalo 5 golova. Aldin Sakić pogodio je 3, Zvonimir Lukenda, Marijan Šaravanja i Matej Šimić po 2 puta.
Haris Suljević skupio je 10 obrana od kojih 3 su bila sedmerci, a Aldin Alihodžić bio je uspješan 3 puta.

Kod Hercegovine Đorđe Babić je postigao 8, Amir Šahinović 7, te Edin Bašić i Nikola Andrić po 4 gola.
U sljedećem 17.kolu „Skauti“ su slobodni da bi u 09.03. u sklopu 18. kola u banjalučkom „Boriku“ odigrali derbi susret s momčadi Borca.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 16. kolo.
Nevesinje, 24.02.2024. u 19:00 sati.

RK Hercegovina – RK Izviđač Agram 30:33 (19:16)

Nevesinje, Sportska dvorana „Nevesinjka“, 400 gledatelja.
Suci: Vesna Balavan i Tatjana Praštalo (Banja Luka).
Nadzornik: Mladen Raić (Mostar).

RK Hercegovina: Ivanović 2, Stajić, Dragović, Babić 8, Šahinović 7, Bašić 4, Andrić 4, Božović 1, Stojanović, Zečević 1, Letić, Vujadinović, Vučić, Katić, Bebek, Čabrilo 3.
Trener: Amar Čavčić

RK Izviđač Agram: Alihodžić (3 obrane), Suljević (10 obrana, 3 sedmerca), Lukenda 2, Šević 1, Ljubić, Dželilović 1, Šimić 2, Bubalo 5, Šaravanja 2, Pavlović 7/2, Ćeško 9, Sakić 3/2, Kovač 1, Purić, Grbavac, Lasić.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Hercegovina 14 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Hercegovina 4/1, Izviđač 5/4.