Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

“Skauti” pobijedili Vogošću, ali nisu briljirali

Nakon uvjerljivih pobjeda nad Borcem u 25. kolu, Slogom u 26. kolu u Gornjem Vakufu, „Skauti“ su teže od očekivanog u 27. kolu u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom savladali iskusnu momčad Vogošće.

Od početka utakmice vidjelo se da rukometaši Izviđač Central osiguranja u ovoj utakmici nisu bili u pravom ritmu. Igra u napadu nije bila tečna, bilo je puno pogreški, nerezonskih i ishitrenih poteza, a i obrana nije bila na standardnoj razini.

Prvi dvadesetak minute prvog poluvremena proteklo je u izjednačenoj igri. „Momčadi su se izmjenjivali u prednosti, ali ne većoj od jednog pogotka. „Skauti“ prvi put do prednosti od dva pogotka stižu u 19.minuti (10:8), a u 23.minuti prednost je narasla na četiri pogotka (13:9).
Uzvraća Adnan Isaković s tri vezana pogotka i Vogošća je u 28.minuti ponovno na jednom golu zaostatka (13:12). U posljednje dvije minute „Skauti“ postižu dva, a Vogošća jedan pogodak i na odmor se odlazi pri rezultatu 15:13.

U drugom poluvremenu bolje su krenuli gosti koji su u 32.minuti poravnali rezultat na 15:15. Izviđač je brzo odgovorio i tri minute kasnije bilo je 18:15. Od tada pa do pedesete minute domaćin bi poveo s tri-četiri razlike, a gosti bi smanjivali prednost na jedan gol. U posljednjih deset minuta Izviđač je ušao s plus pet (29:24) zahvaljujući ponajviše Domagoju Aliloviću, Milošu Kosu iMladenu Boškoviću. Očekivala se nešto mirnija završnica, ali uporni gosti počeli su polako smanjivati prednost domaćina i minutu i nešto malo više prije kraja uspjeli su poravnati na 31:31. Ipak “Skauti” su uspjeli zabiti za konačnih 32:31 i zasluženo slavili nakon isteka vremena.

Mladen Bošković i Miloš Kos sa po sedam pogodaka bili su najefikasniji u momčadi Izviđača. Domagoj Alilović, ponajbolji pojedinac kod „Skauta“, postigao je šest, Mirko Mišetić pet te Ivano Pavlović tri pogotka.

Kod Vogošće Adnan Isaković postigao je osam, Nedim Kadrić sedam te Šerif Baraković pet pogodaka.

Sljedećeg vikenda „Skauti“ u sklopu 28.kola gostuju u Zavidovićima kod momčadi Krivaje.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022., 27. kolo.
Ljubuški, 07.04.2022. u 20:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Vogošća32:31 (15:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 300.
Suci: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banja Luka)
Nadzornik: Predrag Dejanović (Prijedor).

RK Izviđač CO: Herceg (5 obrana), Suljević (1 obrana), Alihodžić (1 obrana), Vukšić 1, Lukenda 1, Alilović 6, Kos 7, Dedić, Bošković 7/2, Mišetić 5, Šaravanja 1, Pavlović 3/1, Ćeško, Bebek, Muhović 1.
Trener: Toni Čolina.

RK Vogošća: Efendić (5 obrana), Čordalija (5 obrana), Kadrić 7, Selimović 2, Đapo 1, Korjenić 1, Čelica, Semić 3, Memić 2, Jamaković, Baraković 5, Isaković 8 , Skopljak 2.
Trener: Senad Skopljak.

Isključenja: Izviđač 2 minuta, Vogošća 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 5/3, Vogošća 2/0.