Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Nova uvjerljiva pobjeda “Skauta” ovaj put nastradala Gračanica

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici KUPA- BiH rukometaši Izviđača više nego uvjerljivo svladali su momčad Gračanice rezultatom 34:23 i za uzvrat, koji se igra za sedam dana u Gračanici, nose zalihu od jedanaest golova prednosti. Bila je to još jedna vrhunska predstava „Skauta“ u kojoj su demonstrirali svoju moć.

Nije baš najbolje krenulo jer je momčad Gračanice u 2.minuti povela 2:0, golovima Dragičevića i Trkulje. Prvi gol za Izviđač postiže kapetan Milan Vukšić u 3.minuti, a na 2:2 poravnava Mladen Bošković u 4. Novu prednost za Gračanicu (3:4) pogotkom u 5.minuti donosi Omer Mehmedović i što se tiče prednosti gostiju na tome je završilo. Uslijedila je 3:0 serija „Skauta“, pogađali su dva puta Marijan Šaravanja i jednom Ivano Pavlović, za dva gola prednosti (5:3, 8 minuta), a u 13.minuti prednost je narasla na 3 pogotka, bilo je 9:6. Gračanica uspijeva do 16.minute držati zaostatak od 2-3 gola, ali od 16. do 21.minute, novom serijom 3:0, Izviđač prvi put stiže do prednosti od 5 golova (13:8). Uzvratila je Gračanica, svojom serijom 3:0, između 21. i 25.minute, međutim, ponovno „Skauti“ novu seriju i u 29.minuti ponovno je pet golova prednosti na njihovoj strani. U zadnjoj minuti prvog poluvremena gol za Gračanicu postiže Luka Karanović i na odmor se odlazi pri rezultatu 16:12 za „Skaute“.

U drugom poluvremenu do 36.minute igra se gol za gol da bi od 37. do 40. minute „Skauti“, serijom 4:0, “pobjegli” na sedam golova prednosti (23:16). Uzvraćaju gosti, mini serijom 2:0, ali nakon toga je uslijedilo deset minuta totalne dominacije rukometaša Izviđača. Između 44. i 54. minute „Skauti“ postižu devet golova, a gostima dopuštaju samo dva puta da ubace loptu u mrežu raspoloženog vratara Ivana Hercega za veliki 12 golova prednosti (32:20, 54.minuta). U posljednjih pet – šest minuta Gračanica uspijeva, tek, postići gol više od domaćih rukometaša te smanjiti prednost „Skauta“ na jedanaest golova koje će “Skauti” braniti u uzvratu u Gračanici iduće srijede.

Kolektivna igra i zajedništvo te rukopis trenera Čoline i ovaj put su odlučili o pobjedniku.

Ivano Pavlović nastavio je sjajan niz ovosezonskih predstava i ovaj put bio je najefikasniji igrač susreta s 11 golova, Marijan Šaravanja, još jedan, koji ove sezone briljira, postigao je 6 golova. 6 golova postigao je Mladen Bošković, kapetan Milan Vukšić je vukao kapetanski postigavši 5 golova. Povratnik na parket Domagoj Alilović postigao je 3, Mihael Bebek 2 te Diano Ćeško 1 pogodak.
Vratari Ivan Herceg s 10 obrana od kojih su 2 bila sedmerca i Haris Suljević s 3 i s obranjenim sedmercem ili s ukupnom uspješnošću od 36,1 % obrana dali su svoj veliki doprinos. Svakako i oni koji se nisu upisali u listu strijelaca igrom u obrani i zalaganjem ugradili su dio sebe u ovu visoku pobjedu.

Kod gostiju po četiri gola postigli su Luka Karanović, Omer Mehmedović, Stefan Trkulja i Azer Musić dok je 3 puta bio uspješan Siniša Dragičević.

Pred Izviđačem je u subotu, 01.04.2023. godine u Gračanici novi ogled s istim protivnikom ovaj put u sklopu 24.kola BH Telecom Premijer lige.

KUP BiH
¼ finala – 1.utakmica
Ljubuški, 29.03.2023. u 19:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Gračanica 34:23 (16:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 400.
Suci: Dino Đerzić (Ilidža) i Džemal Čedić (Sarajevo).
Nadzornik: Senad Štikovac (Ilidža).

RK Izviđač CO: Herceg (10 obrana, 2 sedmerac), Suljević (3 obrane, 1 sedmerac), Vukšić 5/2, Alilović 3, Odak, Šević, Primorac, Ljubić, Bošković 6, Šimić, L. Bubalo, Šaravanja 6, Pavlović 11/4, Ćeško 1, Kovač, Bebek 2.
Trener: Toni Čolina.

RK Gračanica: Džanbegović (1 obrana), Bižić (9 obrana, 1 sedmerac), Šahdanović, Hadžizulfić, Šabić, Karanović 4/1, O. Mehmedović 4/1, Džinović, Mehmedčehajić 2, Trkulja 4, D. Mehmedović, Dautović 1/1, Mehić 1, Musić 4, Dragičević 3, Mešinović.
Trener: Damir Doborac.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Gračanica 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 7/6, Gračanica 6/3.

Diskvalifikacija, crveni karton: Nedim Musić 37. minuti.