Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Izviđač 2 bolji od Zrinjskog u Mostaru

Mladi rukometaši Izviđača koji se pod imenom Izviđač CO 2 natječe u 1.ligi F BiH, skupina jug u petak su u sklopu 15.kola gostovali u Mostaru gdje su uspješniji bili od momčadi SRK Zrinjski te slavili rezultatom 30:28, a na poluvremenu je bilo 11:9 u njihovu korist.

Zrinjski je bolje otvorili utakmicu i poveli 3:0, pa zatim i 4:2, a onda su izabranici Ivana Džolića okrenuli rezultat i na odmor su otišli s prednošću 11:9.

Drugi poluvrijeme bolje otvaraju rukometaši Izviđača i vrlo brzo dolaze do velikih pet pogodaka razlike. „Skauti“ su poveli 21:16, ali Zrinjski je uspio poravnati rezultat na 21:21. Do kraja se igralo u ritmu „gol za gol“ da bi u završnici nakon obrane vratar Marka Čuljka, fenomenalnim pogotkom, domaćinu presudio Andrej Zlopaša za konačnih 30:28.

Najefikasniji u redovima mladih „Skauta“ bili su Matej Šimić sa sedam, Andrej Zlopaša i Filip Bebek s po pet, Petar Grbavac s četiri te Tin Jukić, Ivan Dedić, Mateo Luburić i Matej Čuvalo sa po dva gola, dok se je u list strijelaca jednom upisao Maro Boras.

Odlični su bili vratari Marko Čuljak i Fran Majić.

U redovima domaćina sedam golova postigao je Ante Toni Cvitanović, Filip Rosić pet te Tomislav Ereš četiri.

U sljedećem 16.kolu mladi „Skauti“ ugostiti će ekipu RK Respekt.

Federalna liga BiH – skupina Jug, sezona 2022/2023. – 15. kolo.
Mostar, 10.03.2022. u 19:30 sati.

SRK Zrinjski –RK Izviđač CO II 28:30 (9:11)