Izviđač u infarktnoj utakmici poražen od Čelika

celik_izvidjac_zenica_big

RK Čelik - HRK Izviđač Mi Grupa 30:29 (14:13)
Zenica, 23.5.2012. godine.Gradska Arena. Gledatelja 500.Suci: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić.Nadzornik: Alija Hasić.
RK Čelik: Šabanović, Beganović, Dervenčić 1, Ad. Begagić, Ekinović, Ćosić 1, Dominiković 5, Kadić 7, Begović 1, Ivančev 6, Al. Begagić 4, Lučić 3, Kovačević, Bečić, Kobilica, Šarenac 2.Trener: Ljubomir Filipović.
HRK Izviđač Mi Grupa: B. Burić (14 obrana), Tolić (4 obrana) , Miličević 1, Milas, Malinović 8, Zeljić 4, S. Burić 5, Matić 8, Boras 3, Vegar , Ilić .Trener: Ilija Puljević.

Sedmerci: Čelik 5/4, Izviđač 3/8.Isključenja: Izviđač 4, Čelik 12 minuta.

Nevjerojatna drama u utakmici predzadnjeg kola doigravanja za prvaka BiH u Zenici. Iako lišena naročite kvalitete, utakmica je zaslužila naslov posebne zbog dramatike koju je pružila.Ispalo je u ovom slučaju da se po jutru dan poznaje, zaista rijetka situacija da jedna ekipa otvori utakmicu s 2 uzastopna promašena sedmerca pri rezultatu 0-0 kao što je to učinio Izviđač.Čelik je ušao dosta zbunjeno u utakmicu, a ni za Skaute se ne može reći da je to bilo nešto bolje pa je prvih 10 minuta prošlo u igri gol za gol.

Letargiju je razbio Šabanović koji je već tada naznačio da je to njegova večer i Čelik odlazi na velikih plus 5 za euforiju oko petsto gledatelja u prelijepoj zeničkoj Areni. Izviđač zbija redove i polako ali sigurno dolazi na 14-13 i ne koristi napad za izjednačenje prije kraja poluvremena.U drugom poluvremenu probuđena publika i strahovito konfuzne i neobjašnjive reakcije Izviđačevih igrača omogućavali su Čeliku stalnu prednost od 1 do 3 pogotka. Šabanović u tom periodu nastavlja raditi čuda, Skauti izrađuju zicere, ali ih ne realiziraju.

Tada se budi Burić na golu Izviđača i da nije parirao domaćem vrataru utakmica bi već tada bila prelomljena. Čelik ipak malo fizički pada pred kraj i sam rasplet utakmice počeo je u 57. minuti utakmice kada Dervenčić s leđa ruši Malinovića u polukontri i dobiva isključenje. Iako je sudačka odluka sasvim opravdana, burni prosvjeti klupe Čelika donijeli su im isključenje pa je Izviđač nešto manje od 4 minute do kraja imao 2 igrača više i 2 pogotka manje. Iako su Skauti u tom periodu promašili i peti sedmerac na utakmici i primili naivan pogodak s 2 igrača više, ipak se u zadnju minutu ušlo s neriješenim rezultatom. Čelik je realizirao svoj napad oko pola minute do isteka vremena, ali je Izviđač brzo uzvratio i Čeliku je ostalo 8 sekundi da pokuša doći do pobjede.

Brzo izvedeni centar nakon kojeg je lopta došla do Begagića na crti koji je sekundu prije isteka vremena pored Vegara uspio postići pogodak i donijeti Čeliku veliko slavlje.Kod Čelika najefikasniji Kadić sa 7 pogodaka, a na golu fantastični Šabanović koji je upisao više od 20 obrana od čega 5 sedmeraca. Kod Izviđača najviše pogodaka su postigli Matić i Malinović, oba po 8.

Pred zadnje kolo doigravanja za prvaka BiH kalkulacije su jasne. O prvaku će odlučiti utakmica u Doboju gdje će Sloga ili Borac upisati svoj premjerni naslov prvaka BiH. Slogi igra isključivo pobjeda dok je Borcu zbog pobjede u Banja Luci nad Slogom dovoljan i bod iz navedenog susreta.Izviđač će u Ljubuškom protiv Goražda pokušati doći do trećeg mjesta koje osim prestiža može biti značajno i kao mjesto koje vodi u SEHA ligu. Za to Skautima odgovara svaka pobjeda od 4 ili više pogodaka razlike ili pobjeda od 3 pogotka razlike, a da Goražde ne postigne 32 ili više pogodaka.Čelik na petom i Bosna na šestom mjestu ostaju i nakon zadnjeg kola.