RK Velež - RK Izviđač Central osiguranje II 31:27 (17:8)

Mostar, Sportska dvorani u USC "Midhat Hujdur Hujka" u Sjevernom logoru, bez gledatelja.

RK Velež: Brkan 6, Jelin, Demić, Fazlagić, Ćorić, Begović 2, Zuhrić, Đuliman 1, Klisura 2, Ćosić, Hebibović, Kevrić 1, Idriz 3, Kreso 8, Šapuh 7, Muharemović 1.

RK Izviđač CO II: Herceg, Lukenda 6, Sabljić, S. Pavlović 7, Medić 5, Šimić 3, F. Pavlović 1, Jelčić 3, Bilić, Bubalo, Ševo 1, Majić 1.
Trener: Franjo Boras.

Isključenja: Velež 10 minuta, Izviđač CO II 18 minuta.
Sedmerci: Velež 3/3, Izviđač CO II 6/6.

Mladi rukometaši Izviđača koji kao Izviđač CO II nastupaju u Rukometnoj ligi FBiH - skupina Jug u sklopu drugog kola gostovali su u Mostaru gdje su poraženi od rukometaša Veleža.

Naši rukometaši loše su ušli u utakmicu što je vidljivo po rezultatu prvog poluvremena nakon kojega su bili u zaostatku za rukometašima Veleža od devet golova . U drugom poluvremenu nešto bolja igra „Skauta“, ali zaostatak iz prvog dijela nisu uspjeli anulirati tako da su mostarski rukometaši došli do pobjede rezultatom 31:27.

Najefikasniji u redovima „Skauta“ bili su Stipe Pavlović sa sedam, Zvonimir Lukenda sa šest i Petar Medić s pet pogodaka.

Velež do pobjede je predvodio Zlatko Kreso s osam, Nedžad Šapuh sa sedam i Muhamed Brkan sa šest postignutih pogodaka.