OTRGNUTO OD ZABORAVA - 2004/05 Men's Cup Winners' Cup - Častan oproštaj od Europe

--------------------------------------------------------------------------

ARHIVA RK IZVIĐAČ CO

KUP KUPOVA U prekrasnom ambijentu Gradske športske dvorane u Ljubuškom Ademar Leone pobijedio Izviđač i izborio finale

izvidjac ademar 20050409 620

Europski Kup pobjednika kupova, sezona 2004/2005, uzvratna polufinalna utakmica.
Ljubuški, 09.04.2005. godine u 20:00 sati.

HRK Izviđač - CB Ademar Leon 33:38 (16:18)

Ljubuški, Gradska športska dvorana. Gledatelja: 4.500.

Suci: Antonio Goualo i Jose Macau (Portugal).

Delegat: Stefan Birtalan (Rumnjska).

HRK IZVIĐAČ: Alilovć, Pavlović 2, Susić 1, Martinović 1, Terzić 7/3, Ćavar 3, Harmandić 3, Buntić 9, Čolak, Jurić 1, Paponja 1, Madžar 1, Prce 4, Tolić.

Trener: Josip Glavaš.

CB ADEMAR LEON: Martinez, Ćuruvija 4, Perales, J. Garcia 3, Colon 3, Entrerrios 5, Castresana, Kjelling 12/3, Erevik, Krivoshlykov 2, Metličić 4, Rodriguez 1, Morros R. Garcia.

Trener: Manuel Cadenas.

Sedmerci Izviđač 4/4, Ademar Leon 3/3.

Isključenja Izviđač 4, Ademar Leon 8 minuta.

lako je Izviđačeva europska priča završena, daleko od toga da Ljubušaci trebaju žaliti zbog poraza, jer su samim plasmanom u polufinale tog renomiranog europskog natjecanja napravili najveći uspjeh bh. klupskog sporta u poslijeratnoj povijesti.

Skauti nisu uspjeli - u finalu Kupa kupova igrat će španjolski Ademar Leon, koji je i u uzvratnoj utakmici polufinala ostvario pobjedu 38:33 (prva utakmica - 37:30).

Uistinu, ono sto je Izviđač uspio ostvariti u nekoliko proteklih godina nije pošlo za rukom nikome u BiH, Sama činjenica da su u Ljubuškom gostovali Barcelona, Kiel, Panellionis, Ciudad Real, Kolding, Winterthur, Prevent, Gorenje te Ademar Leon, pokazuje koliko je Izviđač napravio za promociju bh. sporta u Europi i Skautima treba skinuti kapu, čestitati na dosadašnjim uspjesima i naravno poželjeti sreću nadlazećim iskušenjima kojih će sigurno biti još mnogo.

Ubojiti Kjelling

Ambijent u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom bio je predivan, slobodnog mjesta nije bilo, a navijači su stvorili vatrenu atmosferu koja je bila Izviđačev igrač više. Utakmicu su pogodcima otvorila dva hrvatska reprezentativca Buntić i Metličić, a nošeni na krilima publike Skauti su u 9. minuti imali prednost od tri pogotka (5:2). Tri minute kasnije serijom 5:1 gosti su preuzeli vodstvo i održavali ga do kraja poluvremena.

Početkom drugog dijela razigrao se norveški reprezentativac Kristijan Kjelling, koji je u deset minuta nastavka sam potopio Skaute utrpavši u Alilovićevu mrežu čak šest pogodaka. Strateg Izviđača Josip Glavaš čestim izmjenama je pokušao ubrzati ritam igre, ali jaka španjolska obrana na čelu s odličnim vratarom Martinezom teško se probijala. U samoj završnici susreta Skautima je ponestalo snage, što su gosti iskoristili i zabilježili zasluženu pobjedu.

Glavaš: Žao mi je navijača

"Presudilo je naše veće iskustvo u europskim natjecanjima. Izviđač je mlada momčad koja ima svjetlu budućnost i siguran sam da će ova predivna publika imati još dosta prilika za slavlje", rekao je Pero Metličić, ubojiti desni vanjski Ademar Leona i hrvatske reprezentacije, kojeg su navijači nagradili vellikim pljeskom još i prije početka utakmice.

"Ademar je pokazao više i zasluženo se plasirao u finale Kupa kupova. Jedino mi je žao što nismo uspjeli zabilježiti pobjedu pred ovom predivnom publikom", riječi su Josipa Glavaša, trenera Izviđača.

Europska priča je završena i Izviđač se okreće domaćem prvenstvu u kojem ga očekuje teška bitka sa sarajevskom Bosnom, tako da vremena za odmor gotovo i nema. Osvajanje Premier lige je novi cilj Izviđača, a onda, ako u tome uspiju, slijedeće nove velike europske utakmice. Za ono što su do sada učinili zaslužuju sve pohvale.

Darko Martinović:

I prije početka natjecanja u Kupu kupva Španjolci su slovili kao fevoriti, što su i potvrdili u dvije utakmice protiv nas. Želim im puno sreće u finalu.

Mirko Alilović:

Bio sam bolestan cijeli tjedan tako da nisam dao svoj maksimum. Izgorjeli smo u prevelikoj želji za uspjehom i plasmanom u finale.

Cijela Hercegovina se "slila" u Ljubuški.

Skauti za čistu desetku

Podrška s tribina i ovog puta nije izostala, a domaćim navijačima pridružili su se Škripari i Poskoci, koji su bili osmi Izviđačev igrač. Prije početka susreta minutom šutnje odana je počast Svetom Ocu. Na tribinama se pojavio i veliki transparent na kojem je pisalo: "Sveti Oče, hvala ti za sve."