ARHIVA RK IZVIĐAČ: Na današnji dan

Ljubuški, 02.04.2020.

100 0556

Okolnosti u kojima jesmo, kada je gotovo sve stalo, sport miruje, kad se svi borimo i pokušavamo se obraniti od nevidljivog neprijatelja i kada nas je velika većina u svojim domovima, zavirili smo u našu arhivu u kojoj smo pronašli da je današnji datum od prije petnaest godina jedan od važnih datuma u povijesti našeg kluba.

Naime, na današnji dan ravno prije petnaest godina (02.04.2005. godine) „Skauti su odigrali prvu polufinalnu utakmicu Kupa pobjednika kupova u Leonu protiv CB ABANCA ADEMAR LEON. Bio je to najveći uspjeh jednog bh rukometnog kluba u poslijeratnoj BiH. Da bi bas vratili u te dane i donijeli bar malo razbibrige donosimo vam izvještaj s te utakmice.

Europski Kup pobjednika kupova, sezona 2004/2005, prva polufinalna utakmica.
Leon, 02.04.2005. godine u 17:00 sati.

CB ADEMAR LEON - HRK IZVIDAČ 37:30 (17:12)

LEON (Španjolska), - Dvorana Palacio Municipal Leon, Gledatelja 4900.
Suci: Ladislav Podlucky i Jan Rudinsky (Slovačka).
Nadzornik: Tore Schjerven (Norveška)

CB ADEMAR LEON: Martinez (13 obrana), Elerik, J. Garcia 8, Perales 3, Ćuruvija 5, Kjelling 5, Ferales, Farondo, Metličić 4, Krivošnjikov 4, R Garcia, Entrerios 3, Castresana 1, Prendes 4.
Trener: Manolo Cadenas.

HRK IZVIDAČ: Alilovic (13 obrana), Tolic, Pavlovic 5, Susic 4, Martinovic 4, Terzić 8, Ćavar 4, Druzijanić, Harmandić 1, Buntic 1, Juric, Paponja 1, Madzar, Prce 2.
Trener: Josip Glavaš.

Rukometaši Ademar Leona stekli su veliku prednost u prvom polufinalnom susretu Kupa pobjednika kupova, pobijedili su Izviđač sa sedam pogodaka razlike. Kako su se stvari odvijale na parketu, ipak je ovo prevelika prednost jer Izviđač i nije igrao loše. Tj. prvih dvadesetak, minuta Izviđač je uspijevao dostizati prednost domaćina koja se kretala do tri pogotka, a od 19.-27. minute Izviđač nije postigao ni jedan pogodak i Ademar je otišao na pet (13:8), a potom i na šest pogodaka prednosti.

Ipak, na odmoru je bilo plus pet za domaćina. U nastavku susreta prednost domaćina se vrtjela oko pet pogodaka, a potkraj susreta u par navrata bilo je i osam. U redovima Izviđača nikako nije „htjelo“ Denisa Buntića, očito se poslije Tunisa nije uspio "vratiti ü igru", a domaćinu je na ruku išlo suđenje slovačkih sudaca, koji su vidljivo sudili domaćinski. Ono s čime u Izviđaču mogu biti zadovoljni jest, osim u nekim trenucima, odgovorna igra, bez srljanja. Domaćini su na kraju zasluženo slavili, u Ljubuški dolaze s velikim kapitalom, a da ga sačuvaju morat će se dobro oznojiti.

Zdenko Grbavac, pomoćni trener HRK Izviđač

grba

Protiv Ademara smo zaslužili bolji rezultat

Suci su nas oštetili u Leonu, kaže Grbavac

Rukometaši Izviđača, usprkos dobroj igri, u većem dijelu susreta ipak su previsoko poraženi (30:37) od favoriziranih Španjolaca. Zdenko Grbavac, prvi suradnik trenera Josipa Glavaša, još umoran od puta, o utakmici nam je rekao:
"Zaslužili smo bolji rezultat u Leonu igrali smo dobro i odgovorno, osim onih nekoliko minuta potkraj prvog poluvremena.
Tada nas je u igri držao golman Alilović. Nemam što prigovoriti igračima, borili su se koliko su mogli. Moram reći da su nas sudci veoma oštetili, uzeli su nam više od deset lopti. U drugom poluvremenu kad god smo počeli smanjivati prednost oni su nas sasjekli. Siguran sam da ce u uzvratu biti sasvim druga priča. U svakom slučaju, nismo bez šansi. Pokušat ćemo osvježiti rukometaše, kako bismo revanš dočekali potpuno spremni".

Opći je dojam u Ljubuškom da Ademar nije zaslužio onako uvjerljivu pobjedu i da će Izviđač, ako odigra kao protiv Gorenja, napraviti velike probleme jakom sastavu Španjolaca. Već sada je velika potražnja za ulaznicama, tako da nema sumnje da će dvorana biti ispunjena do posljednjeg mjesta.