RK Izviđač Central osiguranje – RK Gračanica 33:27 (18:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1000.

Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).

Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

RK Izviđač CO: Grbavac (10 obrana), Mandić (1 obrana), Vukšić 6/1, Alilović 1, Kos 3, Odak 2, Jozinović 1, Primorac 6, Šoljić 2, Lukenda, Mišetić 4, Maretić 1, Miličević 1, Pavlović 1, Buntić 5, Muhović.

Trener: Toni Čolina.

RK Gračanica: Đ. Bosić (10 obrana), Pejčinović, Tomić 6, B. Bosić 5, Radičević, Ćuzović 4, Mehmedović 6/4, Džinović 3, Mehmedčehajić, Živanov 2, Đogić, Dželilović, Šuša, Perović 5.

Trener: Damir Doborac.

Isključenja: RK Izviđač CO 16 minuta, RK Gračanica 10 minuta.

Sedmerci: RK Izviđač CO 1/1, RK Gračanica 4/4.

U večerašnjoj utakmici u kojoj je na jednoj strani bila zrelost i iskustvo, a na drugoj mladost i polet, pobjeda je pripala mladosti, koja je prosto letjela parketom Gradske športske dvorane u Ljubuškom. Mladost, koju su uglavnom činili sedamnaesto, osamnaesto i dvadesetogodišnjaci uz nekoliko pojedinaca koji su bili nekoliko godina stariji, pod dirigentskom palicom, također, mladog trenera Tonija Čoline, perfektno je odigrala večerašnju utakmicu, osim uvodnih 5-6 minuta. Očito je da su mladi „Skauti“ u otvaranju utakmice bili pod dojmom njenog značaja i važnosti, a i tenzije koje su se javile kao posljedica dešavanja na utakmicama KUP-a.  Bilo je to i za razumjeti, kad je u pitanju mlada momčad, kao što je Izviđačeva

Gračanica je bolje otvorila utakmicu i u 6. minuti ima osjetniju prednost (5:1). Zaostatak od četiri pogotka nije destabilizirala redove „Skauta“, već naprotiv, on ih je digao, krenuli su silovito i u 13. minuti stižu do prve prednost (7:6). Gračanica uzvraća pogocima Džinovića i Bosića za novo vodstvo (8:7). Sljedeći 5-6 minuta igralo se u ritmu „gol za gol“. Grčanica je zadnji put imala prednost u 21. minuti, kod rezultata 10:9, nakon čega je prednost na strani Izviđača, koju ne ispušta do kraja susreta. Prvi put, do dva gola prednosti „Skauti“ stižu u 24.  minuti (13:11),  a do četiri u 29. minuti (18:14). Na poluvrijeme se otišlo s tri gola viška na kontu Izviđača, mada je Jozinović, kod rezultata 18:14, promašio prazan gol gostiju za moguću prednost od „plus“ pet.

Izviđač drugo poluvrijeme za razliku od prvog otvara odlično, pogađaju Primorac, dva puta Buntić i Šoljić i Izviđač u 38. minuti odlazi na „plus 6“. Slijede dva vezana pogotka Gračanice, ali i Izviđača (Vukšić, Primorac) i ponovno „Skauti“  imaju šest pogodaka prednosti (24:18). Uzvraća Gračanica, serijom 3:1, i ponovno se primiče na četiri gola zaostatka, ali uslijedio je završni udarac „Skauta“ i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Naime, od 45. pa do 51. minute, serijom 5:0 (Jozinović,Mišetić,Buntić, Vukšić, Vukšić), Izviđač dolazi do devet golova prednosti (30:21) s čime daju do znanja gostima da od bodova u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom nema ništa. Do kraja utakmice gosti, tek, uspijevaju ublažiti visoku prednost „Skauta“, ali pobjeda Izviđača ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Na koncu, „Skauta“ pobjeđuju rezultatom 33:27 za njihovo veliko veselje na parketu, kao i publike na tribinama.

Teško je bilo koga izdvojiti, svatko je dao svoj doprinos večerašnjoj pobjedi, ali, ipak, moramo istaći Milana „Miću“ Vukšića i Nikolu Primorca, koji su postigli po šest pogodaka, pet puta uspješan je bio Marko Buntić, četiri puta Mirko Mišetić, a tri Miloš Kos. Odličan je bio i Ante Grbavac s deset obrana, od kojih je bilo nekoliko čistih „zicera“.

Kod gostiju po običaju najefikasniji je bio Omer Mehmedović sa šest pogodaka, pet je postigao Boris Bosić, a četiri Mile Ćuzović. Đođe Bosić je skupio deset obrana.

U sljedećem devetnaestom kolu „Skauti“ gostuju u Goraždu na još jednom vrućem terenu.