RK Leotar – RK Izviđač Central osiguranje 38:32 (22:16)

Trebinje, Sportska dvorana Miloš Mrdić, gledatelja 100.

RK Leotar: Savović, Radović, Stojanović, Veraja, Draganović 6, Orbović, Miličević 9, Nikolić 2, Ninković 1, Janković 3, Parežanin 2, Srdanović 2, Uljarević 3, Bugarinović 5, Komenović 4, Abramović 1.
Trener: Darko Tavrić.

RK Izviđač CO: Herceg, Mandić (11 obrana), Vukšić 6, D. Alilović 4, Kos 5, Jozinović 6, Šoljić 1, I. Pavlović 3, Maretić 2, Buntić, Lukenda 4, M. Alilović, F. Pavlović 1, Bubalo, Mišetić.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Leotar 6 minuta, Izviđač CO 6 minuta.
Sedmerci: Leotar 2/2, Izviđač CO 3/2.

Rukometaši Izviđač Central osiguranje u pripremnoj utakmici, koji su odigrali u Trebinju, poraženi su od momčadi RK Leotara rezultatom 38:32, poluvrijeme 22:16.

Momčad Izviđača doputovala je u Trebinje bez nekoliko prvotimaca s ciljem da pruži priliku nekim mlađim rukometašima. Trener Toni Čolina je iskoristio utakmicu u Trebinju da isproba i uigra neke taktičke varijante, stavljajući naglasak na brzoj igri, s brzom tranzicijom. Napad je dosta dobro funkcionirao, ali u obrani je dosta „štekalo“. Prva četvrtina utakmice protekla je u pravoj „golijadi“, golovi su padali kao na tekućoj vrpci, tako da je u 15. minuti bio 12:11 za domaće rukometaše. Od 15. do 26. minute, faktički, riješilo se pitanje pobjednika jer su rukometaši Leotara, serijom 7:2, došli do šest golova viška s kojim je na koncu utakmica i okončana.

U drugom dijelu igralo igralo se ravnopravnije, s tim da su „Skauti“ u nekoliko navrata stigli na dva gola zaostatka. Posljednji put rukometaši Izviđača stigli su na dva gola zaostatka u 56. minuti (33:31), ali dalje od toga nisu mogli. Naime, u posljednje 3-4 minute ponovno su domaći, serijom 5:1, otišli na šest golova prednosti s kojom su i okončali utakmicu.

Najefikasniji u momčadi „Skauta“ bili su Stjepan Jozinović i Milan Vukšić s po šest pogodaka, pet pogodaka postigao je Miloš Kos, a po četiri Domagoj Alilović i Zvonimir Lukenda.
Aleksandar Miličević s devet i Vlado Draganić sa šest bili su prvi strijelci kod domaće momčadi.

Ovo je bila posljednja pripremna utakmica „Skauta“ pred početak natjecanja jer već u subotu očekuje ih prva četvrtfinalna utakmicu kupa s momčadi RK Gračanica.