RK Bosna Vispak – RK Izviđač Central osiguranje 26:24 (12:11)

Visoko, dvorana KSC „Mladost“, gledatelja 1000.
Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Nadzornik: Saša Sarajlić (Zenica)

RK Bosna Vispak: Žiga, Sirćo (11 obrana, 2 sedmerca), A. Čabaravdić, Osmanhodžić 8/, K. Čabaravdić, Burić 2, Haramandić 2, Toromanović 2, Keso, Imamagić 5, Karavdić, Karanović 1, Omanović 6, A. Jamaković, E. Jamaković, Balta.
Trener: Senad Skopljak.

RK Izviđač CO: Grbavac (5 obrana, 2 sedmerca), Mandić (3 obrane), Vukšić 4, Alilović 3, Kos, Ivanović 5, Jozinović 1, Šoljić 5, Đono 1, Delić 3, Maretić 2, Miličević, Pavlak, Buntić, Muhović, Buljubašić.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Bosna 2 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Bosna 8/6, Izviđač 5/3.

Rukometaši Izviđač Central osiguranje poraženi su sinoć u jednoj uzbudljivoj, borbenoj i do kraja neizvjesnoj utakmici u prepunoj dvorani KSC „Mladost“ u Visokom. Jednoj i drugoj momčadi što se tiče borbenosti, volje i želje ne može se ništa zamjeriti, ali ipak nošeni na krilima prepune dvorane i sjajnom navijanju, te u prvom dijelu, odličnim vratarom Enesom Sirćom, domaći su zasluženo došli do pobjede.

Bosna do početne prednosti dozi pogotkom Ade Harmandića, nekadašnjeg igrača Izviđača, a prvi pogodak za Izviđač postigao je Duje Maretić. Golovi su padali naizmjence, a onda je Izviđač pogodcima Jozinovića, Maretića i Ivanovića stigao do dva gola prednosti. Odbrana je u tom dijelu dobro funkcionirala, što je u brzoj tranziciji omogućilo postizanje „lakih“ pogodaka.
Kao i u niz ovogodišnjih utakmica „Skauti“ kao da imaju problem kad dođu do prednosti, nedostaje odlučnosti da se protivnik u tim trenucima „položi na leđa“, počne se kalkulirati, alibi šutirati, razbrani protivnički vratar i prednost se vrlo brzo istopi i protivnik se vrati u utakmicu. Tako je bilo i sinoć, Bosna ne samo da je uspjela poravnati, već je serijom 4:0, za pet minuta, došla do prednosti (8:6, 17. minuta). Sljedećih desetak minuta igralo se "gol za gol“, da bi u završnici „Skauti“ s dva uzastopna pogotka (Ivanović, Šoljić) stigli do poravnanja 11:11 u 27. minuti. U posljednju minutu se ulazi s napadom Izviđačevih rukometaša, koji ne uspijevaju postići pogodak, ali Bosna u posljednjim sekundama postiže svoj 12 pogodak, za minimalnu prednost, na koncu prvog dijela.

U drugom poluvremenu bolje kreću domaći rukometaši i u 37.minuti stižu, prvi put, do osjetnije prednosti (16:13) u 37. minuti. „Skauti“ u 44. minuti hvataju priključak i dolaze na pogodak zaostatka (16:15), pogodcima Šoljića i Ivanovića. Ključni momenti u sinoćnjoj utakmici, kako je konačni rezultat pokazao, desio se između 45. i 49. minute kada su rukometaši Bosne s tri uzastopna pogotka došli do četiri pogotka prednosti (21:17). Izviđačevi rukometaši nisu se predavali, ali teško je bilo očekivati da u posljednjih desetak minuta protiv takvog protivnika i u takvoj atmosferi mogu napraviti preokret. Nije pomogao ni vratar Ante Grbavac s nekoliko dobrih intervencija, ni pokušaji trenera Bjeliša s promjenom načina obrane jer su domaći uspjeli iskontrolirati utakmicu do kraja i na kraju slaviti rezultatom 26:24.

Dobru partiju u redovima Izviđača sinoć su pružili Dragan Šoljić i Miljan Ivanović s po šest pogodaka, četiri je postigao Milan Vukšić, a po tri Domagoj Alilović i Vedran Delić.

Najefikasniji kod Bosne bili su Almir Osmanhodžić s osam, Emir Omanović sa šest, te Nedžad Imamagić s pet pogodaka.

Moramo istaći domaće navijače koji su ispunili dvoranu i vatreno bodrili svoje rukometaše.

U sljedećem 11.kolu, koje se igra ovog vikenda, pred rukometašima Izviđača je još jedan derbi susret u Gradsku športsku dvoranu u Ljubuški stiže momčad banjalučkog Borca, početak utakmice je zakazan za 18:30 sati.