ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Hadžići DG 36:19 (19:6)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Milenko Mitrović i Mirko Vujić (Doboj)
Nadzornik: Samir Suljević (Sarajevo)

ŽRK Izviđač CO: Martina Šumelj (19 obrana), Petrović, Mateja Šumelj 2, Prskalo,Miloš, Kulić 5, Vrančić 5, Miočević, Grbavac, Nosić 4, Gudelj 7, Boras 9/2, Kraljević 1, Brkić, Tomić 3.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Hadžići DG: Selimović (11 obrana), Čajić 1/1, Đurđević, Knezović 2, Malanović 3, Čahtarević 1, Lončar 1, Tanović, Demić 7, Halebić 3/2, Talarević, Mehremić 1.
Trener: Alma Čehajić Hadžović

Isključenja: Izviđač 3 minuta, Hadžići 3 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Hadžići 3/3.

Večerašnja derbi utakmica između rukometašica Izviđač Central osiguranje i Hadžića, drugoplasirane i trećeplasirane ekipe na prvenstvenoj ljestvici, bila je samo derbi na papiru. „Skautice“ su superiornom igrom, kako u obrani tako i u napadu, prosto, „razmontirale“ ekipu iz Hadžića. Prvih desetak minuta dalo je naslutiti da će se gošće provesti kao bos po trnju, jer su domaće rukometašice već tada imale sedam pogodaka prednosti (8:1), a u 25. minuti prednost je bila i dvoznamenkasta (15:5). Obranom je dominirala Josipa Tomić i Martina Šumelj dok su u napadu briljirale Marija Boras, Dejana Kulić i Marija Gudelj. Na koncu prvih trideset minuta prednost je narasla na trinaest pogodaka (19:6).

U drugom poluvremenu nastavila se je dominacija domaćih rukometašica, prednost je kontinuirano rasla tako da je u 55.minuti iznosila nevjerojatnih 21 pogodak (36:15). Trener domaćih Ivan Lovrić u završnici utakmice uvodi mlađe snage što su gošće iskoristile i serijom 4:0 ublažile visoku prednost „Skautica“.

Najefikasnije u redovima Izviđača bile su Marija Boras s devet, Marija Gudelj sa sedam, te Dejana Kulić i Ana Vrančić s po pet pogodaka. Martina Šumelj s devetnaest obrana imala je fantastičnih 50% uspješno obranjenih udaraca.

U redovima Hadžića sedam pogodaka postigla je Edina Demić, dok su po tri postigle Berina Malanović i Adna Halebić.