Poraz Izviđača s zvukom sirene, 14 pogodaka Vedrana Delića

RK Sloboda – RK Izviđač Central osiguranje 29:28 (16:14)

Suci: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac)
Nadzornik: Mladen Dragičević (Doboj)

RK Sloboda: Čajić, Omerović, Ilić 2, Djana 1, Denjo 1, Skopljak 4,Karahodžić, Memić 2/1, Manjić, Đulić, Jelić, Mehić, Torlaković, Abdurahmanović 6, Hamzić 8, Kadić 5/1.
Trener: Nedžad Mašić.

RK Izviđač CO: Grbavac (7 obrana, 3 sedmerca), Mandić (6 obrana, 3 sedmerca), Vukšić 5, Alilović, Kos, Ivanović 2, Jozinović 1, Primorac 1, Šoljić, Džono 3, Delić 14/6, Maretić 1, Miličević, Buntić, Muhović 1, Buljubašić.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Sloboda 16 minuta, Izviđač 14 minuta.
Sedmerci: Sloboda 8/2, Izviđač 7/6.

Rukometaši Izviđač Central osiguranje u 6. kolu Premijer lige gostovali su u Tuzli gdje su poraženi pogotkom koji je postignut s zvukom sirene za karaj susreta, tako da nije pomoglo ni 14 pogodaka Vedrana Delića.

Prvih dvadesetak minuta susreta u Tuzli protekao je u izjednačenoj igri. Uglavnom, momčadi su se izmjenjivali u vodstvu, ali prednost za jedne ili druge nije bila veća od dva pogotka. Do osjetnije prednosti domaći dolaze u 22.minuti kada su serijom 3:0 došli do tri pogotka „viška“ (13:10). Do kraja poluvremena „Skauti“ ponovno uspijevaju uspostaviti ravnotežu, ali na odmor se odlazi s dva gola prednosti za domaće rukometaše (16:14).

Početkom drugog poluvremena, s tri uzastopna pogotka Vedrana Delića, Izviđač stiže do rezultatskog poravnanja (17:17), ali pogodcima Kadića domaći ponovno imaju dva pogotka prednosti (19:17, 38.minuta). Ostvarenu prednost Sloboda uspijevaju održavati do sredine poluvremena (24:22, 45.minuta), da bi u sljedećih desetak minuta došla do svoje najveće prednosti od četiri pogotka (28:24, 54.minuta). Posljednjih šest minuta proteklo je u znaku „Skauta“ koji, serijom 4:0, stižu do poravnanja. U posljednji minut susreta ulazi se s rezultatskim poravnanjem i napadom domaćih rukometaša. Deset sekundi prije kraja, rukometaši Slobode šutiraju, brani Matej Mandić, ali na žalost „Skauta“, lopta se odbija u aut, tako da je ponovno pripala domaćim rukometašima, koji nakon minutu stanke, preko Davora Kadića pogađaju za pobjedus zvukom sirene.

U redovima Izviđača, a ujedno i najefikasniji igrač susreta bio je Vedran Delić sa četrnaest pogodaka, pet pogodaka postigao je Milan Vukšić, a tri Nikola Džono. Vratari Ante Grbavac i Matej Mandić skupili su 13 obrana pri čemu je svaki „skinuo“ po tri sedmerca.
U ekipi Sloge najviše pogodaka postigao je Arnad Hamzić osam, šest je pridodao Sedžad Abdurahmanović, a pet Davor Kadić.

Za vikend „Skaute“ u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom očekuje susret 7. kola Premijer lige protiv odlične momčadi RK Sloga Gornji Vakuf - Uskoplje.