ŽRK Goražde – ŽRK Izviđač Central osiguranje 18:29 (8:15)

Suci: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banja Luka)

ŽRK Goražde: Barut 4, Andrić, Hubanić, Išpanović, Dizdarević, A. Delić 2, T. Delić 1, Briga, Mujagić, Adžem, Imširović 10, Radojević, Perla 1, Oputar.

ŽRK Izviđač: Petrović, Martina Šumelj, Matea Šumelj 5, Katarina Prskalo, Miloš, Kulić 7, Vrančić 8, Gudelj 5, Miočević 1, Nosić 2, Boras 1, Kraljević, Brkić , Tomić.
Trener: Ivan Lovrić.

Isključenja: Goražde 8 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Goražde 6/5, Izviđač 6/5.

Rukometašice Izviđač Central osiguranje pobjedom na vrućem terenu u Goraždu nastavile su svoj pobjednički niz. „Skautice“ su od starta krenule silovito, jedino što su domaće rukometašice uspjele je poravnati na 1:1 na početku susreta, a sve ostalo proteklo je u njihovoj dominaciji. U 7. minuti bilo je 3:1, u 12. 5:2, a u 17. 9:3., tako da se pobjednik nazirao već sredinom prvog poluvremena. Naročito dobru igru u otvaranju susreta prikazala je Dejana Kulić koja je do 17. minute postigla pet pogodaka, a u nastavku su se pridružile i ostale rukometašice Izviđača tako da se do poluvremena otišlo na sedam golova prednosti.

U drugom poluvremenu razigrale su se Matea Šumelj, Ana Vračić i Marija Gudelj tako da je u 36.minuti bilo već „plus“ jedanaest (8:19), što se je rutinskom igrom u nastavku i odražavalo. Na koncu „Skautice“ su došle do pobjede, uvjerljivo, rezultatom 29:18 i nakon 5. kola imaju maksimalan učinak od pet pobjeda.

Najefikasnije u redovima Izviđača bile su Ana Vrančić s osam pogodaka, sedam je postigla Dejana Kulić, a po pet Matea Šumelj i Marija Gudelj.

U ekipi Goražda s deset pogodaka uvjerljivo njbolja je bila Almedina Imširović.

U sljedećem 6. kolu koje se igra za vikend rukometašice Izviđač Central osiguranje dočekuju ekipu Hadžića DG, pretendenta za visok plasman.