RA Čapljina – RK Izviđač Central osiguranje II 30:25 (18:13)

Suci: M. Čaušić (Maglaj) i A. Muratović (Zavidovići)

RK Čapljina: Akrapović, Knežević 1, Pehar, S. Ljubić, M. Ljubić 6, Matić, Jakić 1, Previšić 2, Lasta 12, Pažin 3, Bošković, Perić, Vasilj, Tadić 1, Buntić, Majić 5.

RK Izviđač CO II: Alilović 2, Primorac 1, Lukenda 5, Sabljić, Bubalo 3, Medić 1, F. Pavlović, Bebek 3, I. Pavlović 3, Tolić, Kos 7, Odak, Bunoza, Ereš, Marinović, Herceg.
Trener: Zvonko Herceg

Isključenja: Čapljina 10 minuta, Izviđač 18 minuta.

Sedmerci: Čapljina 5/2, Izviđač 5/2.

U okviru 2. kola Prve lige FBiH – skupina jug, rukometaši čapljinske ”Akademije”, pred stotinjak gledatelja, bili su bolji od RK Izviđač CO II rezultatom 30:25, poluvrijeme 18:13.
U prvom poluvremenu igralo se na „refule“, Čapljinci su poveli 9:6, da bi „Skauti“, malo poslije, serijom 4:0, došli na minimalni zaostatak. Uzvratili su domaći svojom serijom 4:0 i na odmor se otišlo s prednošću „Akademaca“ 18:13.

Domaći su početkom drugog dijela napravili odlučujuću prednost, tako da su na koncu zasluženo slavili rezultatom 30:25.

Kod Čapljinaca najbolji su bili Goran Lasta s dvanaest, Nikola Majić i Matej Ljubić sa po pet golova, dok je „Skaute“ predvodio Miloš Kos sa sedam, te Zvonimir Lukenda s pet pogodaka.