II. Međunarodni rukometni turnir „Swisslion“ – utakmica za 5. mjesto

RK Leotar – RK Izviđač Central osiguranje 23:28 (13:14)

Suci: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banja Luka).

RK Leotar: Savović, Draganić 4, Nikolić 1, Abramović 3, Miličević 3, Parežanin 2, Milojević, Bugarinović 3, Uljarević 1, Grk 1, Ninković, Radović, Srdanović 3, Sapjić, Ratković, Janković 2.

RK Izviđač: Grbavac, Mandić, Vukšić 5, Alilović 2, Kos 1, Jozinović 4, Primorac 5, Šoljić, Džono 1, Maretić 1, Miličević, Pavlak 4, Buntić 1, Bebek 3, Muhović 1, Buljubašić.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Leotar 14 minuta, Izviđač 12 minuta.
Sedmerci: Leotar 6/4, Izviđač 3/3.

Rukometaši Izviđač Central osiguranja nakon dva poraza u skupini u utakmici za 5. mjesto su uspjeli savladati domaću momčad Leotara, rezultatom 28:23 i osvojiti 5.mjesto na ovom jakom turniru.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je u dosta izjednačenoj igri, momčadi Izviđača i Leotara izmjenjivale su se u vodstvu, ali prednost jednih ili drugih nije bila viša od dva gola. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću „Skauta“.

U drugom dijelu Izviđač preuzima kontrolu i već u 40. minuti stiže do četiri gola viška (15:19). Domaći su bili nešto efikasniji između 40. i 45. minute i uspijevaju prepoloviti prednost „Skauta“ (19:21). Izviđač uzvraća serijom 3:0 čime je faktički pitanje pobjednika bilo riješeno (19:24). Leotar u 58.minuti uspijeva stići na 3 gola zaostatka, ali do kraja pogađaju sedamnaestogodišnji Mihael Bebek i dva puta Milan „Mića“ Vukšić za konačnih 23:28.

Rukometaše Izviđača do pobjede predvodili su Milan „Mića“ Vukšič i Nikola Primorac sa po pet pogodaka, dok su po četiri puta bili uspješni Stjepan Jozinović i Ante Pavlak.

Izviđač se nakon ovog turnira nastavlja svoj ciklus pripreme u Ljubuškom do tradicionalnog 51. izdanja TV turnira šampiona u Doboju, kojeg će biti sudionik od 20. do 24. kolovoza.