Porazi „Skauta“ na turniru u Trebinju

trebinje 20190810 3

Rukometaši Izviđač Central osiguranja na II. Međunarodnom rukometnom turniru „Swisslion“, koji se igra u Trebinju, poraženi su u susretima u skupini od momčadi Metaloplastike iz Šapca i momčadi Butan plin Izola iz Izole.

U susretu s Metaloplastikom „Skauti“ su odlično otvorili susret i u 17.minuti stigli do prednosti od pet golova (9:4), međutim, do kraja poluvremena se Metaloplastika uspjela vratiti i poravnati rezultat (12:12).
U drugom poluvremenu vodila se izjednačena borba do zadnjih desetak minuta susreta, kada Šapčani serijom 6:0 stižu do uvjerljive pobjede.

U drugom susretu koji je bio na rasporedu u 21:00 sat, protivnik rukometašima Izviđača bila je slovenska momčad Butan plin Izola. Utakmica je bila rezultatski neizvjesna do samog kraja. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, na poluvremenu je bilo 13:13. U posljednji minut susreta „Skauti“ su ušli s prednošću 26:25, ali rukometaši iz Izole u posljednjoj minuti postižu dva pogotka i pobjeđuju rezultatom 27:26.

Napomenimo, da su ovo prve utakmice „Skauta“ nakon dijela priprema na kojima se radilo na podizanju tjelesne spreme, uglavnom bez kontakta s lopto. Trener Bjeliš u ovim utakmicama je pružio priliku svima na koje će moći računati u slijedećoj sezoni i tako da rezultat nije bio u prvom planu.

Danas u 13:00 sati rukometaši Izviđača odigrati će susret u borbi za 5. mjesto protiv domaće momčadi Leotara.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Metaloplastika 21:29 (12:12)

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Metaloplastika 2 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Metaloplastika 4/3.

RK Izviđač: Grbavac, Mandić, Vukšić 2, Alilović 1, Kos, Jozinović 1, Primorac 3, Šoljić, Džono 3, Delić 1, Maretić 2, Miličević, Buntić 1, Bebek, Muhović 1, Buljubašić 6.
Trener: Mario Bjeliš.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Butan Plin 26:27 (13:13)

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Metaloplastika 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/3, Metaloplastika 4/3.

RK Izviđač: Herceg, Grbavac, Vukšić 4, Alilović 1, Kos, Ivanović 1, Jozinović 2, Primorac 3, Šoljić 1, Džono 7, Lukenda, Miličević, Pavlak 2, Buntić 1, Bebek, Muhović 2.