RK Izviđač Central osiguranje II - RK Bosna Sarajevo 35:34 (19:15)

Suci: Klaudio Krtalić i Krunoslav Zlopaša (Mostar).

RK Izviđač II: Herceg, Tolić, Alilović 8/4, Marinović, Bebek 4, Jelčić, Lukenda 6/1, F. Pavlović 3, Sabljić, Bilić 3, Odak 3, I. Pavlović 8, S. Pavlović, Ereš, Bezer, Grgić.

RK Bosna: Hamzić, Idrizović 7, Dizdarević, Džapo 7/2, Krstić, Turčalo 3, D. Korkarić, Tahirović 5, Tomas, Karamehmedović 7, Špiljak 2, Hasanagić, A. Korkarić 3/1.
Trener: Fuad Mahmutović.

Isključenja: Izviđač 12 minuta, Bosna 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 6/5, Bosna 5/3.

U susretu 25.kola Prve lige FBiH – skupina Jug rukometaši Izviđača 2 pobijedili su ORK Bosna 35:34 (19:15).

Osim u prvih desetak minuta kada su imali prednost od jednog do tri gola gosti nisu uspjeli ugroziti pobjedu domaćina. Prve minute prošle su u znaku gostujuće momčadi, u 5.minuti bilo je 0:2, u 9-oj 3:5, a najveću prednost Bosna je imala u 12.minuti kad je bilo 4:7. Domaćini su serijom 4:0 okrenuli rezultat i poveli 8:7 u 16.minuti, a slijedećih nekoliko minuta igralo se gol za gol. Još jednom serijom 4:0 (od 23-25.minute) Izviđač se odvojio na pet golova prednosti 16:11, a na odmor je otišao s četiri gola viška (19:15).

Prvih pet-šest minuta nastavka igralo se gol za gol, a onda treća serija domaćina 4:0 i najveća prednost na utakmici 27:20 u 39.minuti. Od tada pa do kraja momčadi bi postizale po gol-dva, a gosti su kako se bližio kraj počeli smanjivati zaostatak. Tako je u 54.minuti bilo 33:30, a u 58.minuti 34:32. Kad je Izviđač nepune dvije minute prije kraja poveo 35:32 utakmica je bila riješena iako su gosti s dva gola došli na minimalni zaostatak za konačnih 35:34.

Kod Izviđača najefikasniji su bili Marin Alilović i Ivano Pavlović s osam postignutih golova, Zvonimir Lukenda postigao je šest, Mihael Bebek četiri, a Fran Pavlović, Petar Bilić i Filip Odak po tri. Kod Bosne po sedam golova postigli su Erdin Idrizović, Haris Džapo i Amer Karamehmedović, Ismar Tahirović zabio je pet, a Amar Korkarić i Benjamin Turčalo po tri.

izvor: radioljubuski.ba