Nakon velike borbe "Skauti" nisu uspjeli, Borac osvojio kup

KUP BiH, sezona 2018/2019 – uzvratna utakmica finala

Borac m:tel – RK RK Izviđač Central osiguranje 21:21 (10:9)

Banja Luka, dvorani Univerzitetskog centra, gledatelja 800.

Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla).

Nadzornik: Srđan Jović (Doboj).

RK Borac: Ljubišić (11 obrana), Subotić, Unčanin 1, Đurđević, Daničić,Mijatović 1, Nježić 1, Savić, Lukić, Miljković, Knežević 1, Rađenović 3/1, Ćelić 6, Šešić 2, Buljina, Dakić 6.

Trener: Mirko Mikić

RK Izviđač: Kvesić (10 obrana), Tolić, Mandić, Miličević 1, Alilović 1, Kos, Ivanović 1, Čutura 2, Vukšić 6, Đono 1, Primorac, Mataga, Maretić 2, Šoljić, Mišetić 1, Delić 6/2.

Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Borac 8 minuta, Izviđač 10 minuta.

Sedmerci: Borac 1/1, Izviđač 3/3.

Igrač utakmice: Milan Vukšić.

Rukometaši Izviđača, poslije velike borbe u dvorani Univerzitetskog centra u Banja Luci, nisu se uspjeli revanširati rukometašima Borca za poraz u prvoj utakmici u Ljubuškom tako da je pehar namijenjen pobjedniku Kup-a BiH u rukometu ostao u Banja Luci.

Kad se podvuče crta ispod odigranih finalnih utakmica „Skautima“ može ostati žal za ispuštenom prednosti od pet pogodaka u završnici utakmice u Ljubuškom.

Utakmicu u Banja Luci obilježile su čvrste obrane kako rukometaša Izviđač Central osiguranja tako i rukometaša Borca. Izviđač je postigao prvi pogodak preko Josipa Čuture za početnih 1:0 i jedino vodstvo na utakmici. Uglavnom prvo poluvrijeme se odigralo u ritmu „gol za gol“, Borac bi došao do prednosti od jednog gola, a „Skauti“ bi uzvraćali golom za poravnanje. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 10:9 u korist Borca.

U drugom poluvremenu, za razliku od prvog u kome su golovi postizani naizmjenično, mreže su se pogađale u serijama. Borac je bolje „krenuo“ i s tri pogotka stigao do „plus četiri“. Prednost od tri-četiri pogotka domaći su održavali do 42.minute kada je uslijedila serija Izviđača od tri uzastopna pogotka, pogađali su Delić, Vukšić i Miličević. Od 46. do 53. minute kako se čini se odlučila utakmica, u tom periodu Borca je zaredom postigao četiri pogotka i u 53. minuti stigao do rezultata 20:16. U istom periodu za „Skauti“, iz povoljnih situacija, nisu pogodili: Alilović, Maretić, Vukšić i Čutura. Činilo se da bi „Skauti“, kako se situacija odvijala na terenu,  mogli doživjeti uvjerljiv poraz, ali, u završnici, trener Bjeliš preuzima rizik i mijenja obranu u 4:2. Duboki izlasci Vukšića i Maretića unose pomutnju u redove Borca, što koriste „Skauti“ i poravnavaju rezultat na 21:21. U posljednjim sekundama susreta Milan Vukšić pogađa za pobjedu, ali suci ne priznaju pogodak zbog prijestupa.

Najefikasniji u redovima Izviđača sa po šest pogodaka bili su Milan Vukšić i Vedran Delić, dok su po dva pogotka postigli Duje Maretić i Josip Čutura. Vratar Josip Kvesić ponovno je bio odličan s 10 obrana.

Rukometaše Borca do pobjede predvodili su Đorđr Ćelić i Milan Dakić sa po šest pogodaka. Bojan Ljubišić je obranio jedanaest udarca na svoj gol.

Nakon finalnih utakmica kup-a, rukometaše Izviđača očekuju utakmice završnice prventsva. U četvrtfinalu završnice protivnik Izviđaču je momčad Vogošće. Prvi susret igra se u subotu, 18.05.2019. u Vogošći dok je uzvrat u Ljubuškom 22.05.2019. godine.