Još jedan uspjeh mladih rukometaša Izviđač Central osiguranja Još jedan uspjeh mladih rukometaša Izviđač Central osiguranja

Još jedan uspjeh mladih rukometaša Izviđač Central osiguranja

Vise od igre 620

Mladi rukometaši Izviđač Central osiguranje, rukometaši rođeni 2000. godine i mlađi, osvojili su drugo mjesto na 2. Međunarodnom rukometnom turniru ''VIŠE OD IGRE''.
Ovog vikenda u Sarajevu je odigran 2. Međunarodni rukometni turnir za kadete, rukometaši rođeni 2000. godine i mlađi, na kojemu su sudjelovali mladi rukometaši Izviđača CO, Rukometne akademije Balić-Metličić, Celja, Metalurga, Partizana, Crvene Zvezde, Borca i Reprezentacije Kantona Sarajevo.

4. RK Crvena zvezda

Vise od igre 380Naši rukometaši po vodstvom Ivana Lovrića „Gige“ i Ivana Kolak, pobjedama nad Prtizanom 20:19, Reprezentacijom Kantona Sarajevo 31:18 i remijem s Metalurgom 18:18, osvojili prvo mjesto u skupini što im je omogućilo da se s pobjednikom druge skupine RK Celje bori za pobjednički pokal.

U neizvijenoj finalnoj utakmici rukometaši Izviđač CO su poklekni tek u završnici susreta i poraženi su rezultatom 19:16.

U borbi za 3. mjesto Borac je bio bolji od Partizana, Metalurg od Akdemije Balić-Metličić u borbi za 5. mjesto, dok je Reprezentacija Kantona Sarajevo osvojila sedmo mjesto pobijedivši Crvenu Zvezdu.

Osim momčadskog uspjeha i naš mladi rukometaš Milan Vukšić „Mića“ proglašen je za najboljeg igrača turnira.
Napomenimo da je naša mlada momčad nastupila bez svog ponajboljeg rukometaša Domogoja Alilovića.