Odlična igra i uvjerljiva pobjeda "Skauta" nad Vogošćom Odlična igra i uvjerljiva pobjeda "Skauta" nad Vogošćom

Odlična igra i uvjerljiva pobjeda "Skauta" nad Vogošćom

Premijer liga BiH, sezona 2016/2017
Liga za prvaka - 5. kolo.
Ljubuški, 24.05.2017. u 20,00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Vogošća Poljine Hills 41:31 (16:11)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 2000.
Suci: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (Banja Luka).
Nadzornik: Alija Hasić (Tuzla).

RK Izviđač CO: Ivanković (16 obrana, 1 sedmerac), Kvesić (2 obrane), Miličević, Grgić, Marković 6, Marković 1, Čutura 2, Jarak 4, A. Grbavac 9, J. Grbavac 4, Raguž 1, M. Pavlak 3, Hrstić 6/3, Rodin 2, Nikoloć 2, A. Pavlak 1.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Vogošća PH: Šabanović (7 obrana), 1 gol, Haseljić (1 obrana), Geko 1, Kadrić 5, Kreso, Bečić 7/3, Korjenić 2, Međić 5, Pekić 1, Divković 3, Đapo, Stanković 1, Smajilbegović, Jelačić 2, Dedajić 1, Hrbat 2/1.
Trener: Goran Tomić.

Isključenja: Izviđač CO 16 minuta, Vogošća PH 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač CO 3/3, Vogošća PH 5/4.
Adis Hrbat, 29:39 minuta, plavi karton – diskvalifikacija

U pretposljednjem, 5.kolu Lige za prvaka i posljednjem na svom parketu rukometaši Izviđača uvjerljivo su slavili protiv Vogošće 41:31 (16:11) i ostali u utrci za prvo mjesto.

Početak susreta nagovijestio je „neki drugi Izviđač“ u odnosu na četiri prva kola, skauti su se od prve sekunde razletjeli po igralištu, borili se za svaku loptu, a i linije su dobro funkcionirale. U 6.minuti bilo je 3:1, a jedino što su gosti iz Vogošće uspjeli uraditi na ovoj utakmici bilo je poravnanje u 8.minuti (3:3).

Uslijedila je furiozna igra domaćina, vratar Marko Ivanković branio je izvanredno, a strijelce Izviđača predvodio je raspoloženi Ante Grbavac koji je pogađao iz svih pozicija, a publiku na noge svojim atraktivnim golovima dizao je David Mandić.

Na tri gola prednosti (7:4) Izviđač je stigao u 13.minuti, plus četiri (8:4) bilo je dvije minute kasnije, a slom gostiju naslutio se u 23.minuti kad je domaćin stigao do šest golova viška (13:7). Na odmor se otišlo pri rezultatu 16:11 za domaćina.

Prvih desetak minuta u nastavku Izviđač je sjajnom igrom raspršio sve sumnje u uvjerljivu pobjedu, Ivanković je i dalje branio na visokoj razini, a strijelci su iz brzih kontri i polukontri punili gostujuću mrežu.

Ako bi Vogošća uspjela „postaviti“ obranio dizali su se Ante i Josip Grbavac, a ni ostali nisu zaostajali. U 39.minuti bilo je plus deset (25:15), a slijedećih petnaestak minuta prednost Izviđača kretala se od osam do deset golova da bi u 54.minuti bilo plus 11 (36:25).

U posljednjih nekoliko minuta vidjeli smo pravu egzibiciju skauta, a posebno su bili atraktivni golovi Marija Pavlaka, a publika je ovacijama pozdravila Mateja Hrstića koji je, za sada, odigrao posljednju utakmicu u redovima Izviđača.

Utakmica je bila borbena, ali fer i korektna, pa bi nešto veći broj isključenja možda mogao sugerirati i grubu igru.

Kod Izviđača Ante Grbavac je postigao 9.golova, po 6 su dodali David Mandić i Matej Hrstič, Kristijan Jarak pogodio je 5 puta, a Marko Ivanković imao je 16 obrana. Kod Vogošće Enes Bečić je postigao 7, a Tarik Međić 5 golova, a Adnan Šabanović skupio je 7 obrana.

Na poluvremenu utakmice izvučeni su parovi poluzavršnice Kupa BiH koji se igra u Mostaru 3. i 4.lipnja. U prvom polufinalu igrat će Izviđač i Maglaj, a u drugom Zrinjski i Borac.