Uvjerljiv poraz „Skauta“ u Banja Luci Uvjerljiv poraz „Skauta“ u Banja Luci

RK Borac m:tel - RK Izviđač Central osiguranje 37:27 (16:14)

Banja Luka, sportska dvorana UC Kampus, gledatelja 500.
Suci: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

RK Borac m:tel: Beširević, Kosanić, Efendić (12 obrana), Memić 1, Đurđević 2, Hercegovac 1, Daničić 4, Mijatović 2, Bubić, Nježić 6, Majić 4, Lončar 6, Čelić, Ćeranić, Unčanin 2, Vukičević 9.
Trener: Dušan Kresojević.

RK Izviđač CO: Ivanković (4 obrane), Kvesić (2 obrane), Miličević 1, Grgić, Mandić 5, Marković, Čutura 3, Jarak, A. Grbavac 4, J. Grbavac, Raguž 4, M. Pavlak 1, Hrstić 6, Rodin 2, Nikolić 1, A. Pavlak.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Borac m:tel 6 minuta, Izviđač CO 10 minuta.
Sedmerci: Borac m:tel 1/1, Izviđač CO 7/5.
Đorđe Ćelić, crveni karton, 3 minuta, diskvalifikacija

Rukometaši Borca sinoć su uvjerljivo savladali rukometaše Izviđač Central osiguranja rezultatom 37:27 u utakmici četvrtog kola Lige za prvaka BiH. Prvi susret u Ljubuškom dobio je Izviđač rezultatom 28:24 i u slučaju da ove dvije momčadi budu imali isti broj bodova, titula će završiti u rukama Banjalučana.
U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba i momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Rukometaši Izviđača iako su imali priliku da u prvom dijelu steknu osjetniju prednost, nisu uspjeli jer su promašivali iz „zicer“ prilika što se nije događalo domaćim rukometašima. Na odmor su domaći otišli sa prednošću od dva pogotka (16:14).

U drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu, izgledalo je kao da je na teren istrčao neki drugi sastav Izviđača.
Banjalučani su iz minuta u minut povećavali prednost, koja je u 37. minutu iznosila “plus sedam” (22:15). Izviđa je u 48. minutu uspio smanjiti na 27:23 i činilo se da će meč otići u neizvjesnost. Nakon toga još bolje su zaigrali igrači Borca koji su na kraju došli do uvjerljive pobjede od 37:27 i sa ovom pobjedom stvorili su realne šanse da osvoje titulu prvaka BiH u rukometu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Danijel Vukićević sa devet golova. Golman Damir Efendić skupio je 12 odbrana. Nešto bolji utisak kod “Skauta” ostavio je Matej Hrstić koji je postigao šest pogodaka, od čega dva sa linije od sedam metara.

Naredno kolo na programu je u srijedu, 24. svibnja kada će rukometaši Izviđač Central osiguranja u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom ugostiti Vogošću. U drugom susretu sastat će se momčadi Borca m:tel i Konjuha.