Poraz Izviđača u Vogošći Poraz Izviđača u Vogošći

RK Vogošća PH - RK Izviđač Central osiguranje 24:19 (13:12)

Vogošća, sportska dvorana JU KSC Vogošća "Amel Bečković", gledatelja 600.
Suci: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Vogošća PH: Šabanović (20 obrana, 4 sedmerca) 1, Haseljić, Geko 1, Kadrić, Kreso, Bečić 1, Korjenić 1, Međić 6, Pekić 3, Divković 4/1, Đapo, Stanković 5, Smajilbegović, Jelačić, Dedajić 1, Hrbat 1.
Trener: Goran Tomić.

RK Izviđač CO: Ivanković (12 obrana, 1 sedmerac), Kvesić (2 obrane), I. Ereš, Miličević 1, Mandić 4, Marković, Čutura 2, Jarak 1/1, A. Grbavac 2, J. Grbavac 2, Raguž 1/1, M. Pavlak, Hrstić 2, Rodin 3, Nikolić, A. Pavlak 1.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Vogošća 8 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Vogošća 2/1, Izviđač 6/2.

Rukometaši Izviđač Central osiguranja poraženi su večeras u Vogošći u sklopu 2. kola Lige za prvaka od istoimene momčadi. „Skauti“ su se dobro držali do 40. minute do rezultata 15:15. U prvih četrdesetak minuta uglavnom se igralo „gol za gol“. Momčadi su se smjenjivale u vodstvu, ali ni jedna ni druga momčad nisu imali veću prednost od jednog pogotka. Pogotkom Davida Mandića Izviđač je u 35. minuti poveo 15:14, da bih nakon toga Josip Čutura postigao šesnaesti pogodak za Izviđač, tek, u 50. minuti. U tom "sušnom" periodu za strijelce Izviđača (od 35. do 50. minute) vratar Šabanović činio je čuda. Obranio je „sve živo“, u tih petnaest minuta „skinuo“ je dva sedmerca, nekoliko „zicera“, te postigao i jedan pogodak. Veliku „crnu rupu“ u koju su upali „Skauti“ domaći su obilato iskoristili i serijom 7:0 došli do prednosti od šest pogodaka (21:15) u 50. minuti. U posljednjih deset minuta „Skauti“ su se pribrali, odigrali nešto bolje, tako da su uspjeli, do kraja, smanjiti zaostatak na pet pogodaka. Na koncu domaći su slavili rezultatom 24:19, dakle pobjedili s pet pogodaka razlike, a gol razlika bi mogla u konačnici odlučivati o prvaku.

Kod domaćina pored odličnog Šabanovića, dobru partiju pružili su Međić, Stanković i Divković. U ekipi Izviđača najefikasniji je bio David Mandić s četiri pogodaka, dok je vratar Marko Ivanković obranio 12 šutova.

Liga za prvaka se nastavlja već u srijedu 17.05.2017. 3. kolom, na rasporedu su utakmice RK Izviđač CO – RK Konjuh u Ljubuškom i RK Borac m:tel – RK Vogošća u Banja Luci.