HRK Izviđač Mi Grupa - RK Metalurg 21:26 (11:14)

Ljubuški, 08.12.2011. godine.

Gradska športska dvorana Gledatelja 800.

Suci: Ivan Mosoronski i Aleksandar Pandžić (Srbija).

Nadzornik: Dušan Popović (Banja Luka).

HRK Izviđač Mi Grupa: Burić (2 obrane), Tolić (10 obrana), Miličević 1, Milas 1, Malinović 1, Zeljić 5, Grbavac, S. Burić 3, Matić 5, Boras, Vegar, Ilić 1, Džeba, Pavlak, Tomić 1 (1), Delić 3 (1).

Trener: Zdenko Grbavac.

RK Metalurg: Stanić (16 obrana), Angelov, Rakčević 3, Levov 3, Dimovski, Marković 6 (2), Georgievski 1, Kozlina 3, Manaskov 3, Mirkulovski 5, Markoski, Mojsoski, Angelov, Batinović 2, Stojchevski, Jonovski, Alushovski.

Trener: Lino Červar.

Sedmerci: Izviđač 2/2, Metalurg 2/2.

Isključenja: Izviđač 2, Metalurg 4 minuta.

Audio sa tiskovne konferencije Izviđača

Nenad Zeljić

ZeljicU zaostaloj utakmici 10. kola Regionalne rukometne lige, koja se igrala večeras u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, momčad Metalurg, koju vodi legendarni hrvatski trener Lino Červar, pobijedila je rukometaše Izviđača 26:21, poluvrijeme 14:11. Metalurg je zasluženo slavio, ali pobjeda od pet golova razlike je previsoka i više je plod nesmotrenosti domaćih rukometaša koji u zadnjih 30 sekundi, umjesto da smanje prednost Metalurga, daju loptu u ruke protivniku koji dva puta pogađa za uvjerljivu pobjedu.

Prvih desetak minuta proteklo je u ispitivanju snaga mada je Metalurg, nakon vodstva „Skauta“ 2:1, imao rezultatsku prednost od 1 do 2 pogotka. U tom periodu zabilježili smo i dva promašaja Burića iz „zicer“ prilika i dvije tehničke pogreške izviđačevih rukometaša. U periodu od 18. do 21. minute Nenad Zeljić tri puta zaredom pogađa mrežu odličnog vratara Stanića za vodstvo Izviđača 9:8. Nakon 9. postignutog pogotka Izviđaču je trebalo 6 minuta za sljedeći 10. pogodak, kojeg tek u 27. minuti postiže Mijo Tomić iz kaznenog udarca sa 7 metara. Ova crna rupa, izgleda, odlučila je pobjednika jer je Metalurg od rezultata minus 1, sa pet uzastopnih pogodaka, stigao do plus 4 rezultata (9:13). Zanimljivo je da je u tom istom periodu Izviđač imao i igrača više jer je u 24. minuti bio isključen Velko Markoski.

U drugom poluvremenu Izviđač je uspio držati priključak i rezultatsku neizvjesnost do 40. minute, nakon toga Makedonci od 40. do 49. minute serijom 7:2 dolaze do velike prednosti od pet pogodaka. Ovaj period obilježio je vratar Stanić koji je odlično branio, a što on ne bih zaustavio od pomoći mu je bio i okvir gola. Do kraja utakmice Izviđač uspijeva smanjiti rezultat i u posljednju minutu se ulazi s rezultatom 21:24 i napadom „Skauta“, ali kako smo već napisali umjesto da još više smanje prednost protivnika griješe tako da gosti uvjerljivo pobjeđuju.

U redovima Metalurga najučinkovitiji bili su Marković sa 6 i Mirkulovski sa 5 pogodaka. Vratar Darko Stanić skupio je 16 obran i ključnim trenucima bio je prevaga u igri Metalurga.

Marko Matić i Nenad Zeljić bili su najraspoloženiji u ekipi Izviđača, postigli su po 5 pogodaka, i da im se je još neko, od vanjske napadačke linije, priključio možda bi rezultat bio i povoljniji. Dobar je bio Milan Tolić, ali posebno raduje povratak i dobra igra Damira Delića.

Sljedeću utakmicu, u okviru 13. kola Regionalne rukometne lige, „Skauti“ igraju, na svom parketu, protiv Metaloplastike u utorak, 13.12.2011. godine.

Izvidjac_Metalurg

Nakon utakmice sudionici susreta su izjavili:

CervarLino Červar strateg Metalurga: Prvo bih čestitao domaćinu na dobrodošlici i prijemu koju su nam pružili, ekipi Izviđača na jednoj lijepoj fer i korektnoj igri. Mislim, da je u jednoj korektnoj atmosferi smo, ipak, na kraju zasluženo pobijedili, ali ipak moram reći da je Izviđač isto tako pokazao jednu dobru igru. Mi danas nismo bili toliko jaki u zoni, jer smo umorni i nekompletni, ali ne umanjuje to odličnu igru Izviđača. Moram čestitati svojim igračima, jer smo u zadnje vrijeme imali teške utakmice i duga putovanja, na koncentraciji i odnosu prema igri. Bez obzira na dobre igre pojedinaca, pogotovu Stanića, uvijek ističem da momčad pobjeđuje a to je bilo i večeras. Večeras moram iskoristiti priliku i na ovom mjestu reći, a tu je i moj igrač Rakčević koji može potvrditi, da Izviđač ističem kao primjer uzornog kluba punog entuzijasta. Danas nema puno entuzijasta na razini ne samo sporta, nego bilo čega, a bez toga nema vrhunskih rezultata. Vi ste primjer u stvaranju igrača, vaša Akademija je u kratkom roku izbacila, koliko vidim, u prvoj ekipi 7-8 igrača od 19 – 20 godina, da ih ne nabrajam. Za mene su oni uzor na ovim prostorima, ne samo na ovim prostorima, nego i na europskim prostorima kako se treba raditi. Moram vas još jednom pohvaliti što samo ne stvarate vrhunske igrače već odličnog čovjeka. Bit će ovdje još Buntića, Alilovića, Terzića, … Zato čestitke svima koji su uključeni u rad ovog kluba. Nadam se da ćemo se još viđati.

RakcevicMladen Rakčević: Ja bih se pridružio šefu i zahvalio se na dobrodošlici koja nam je priredio klub Izviđač, također na fer i korektnoj igri. Nije bilo ni jednog grubljeg starta nad nama i utakmica je, bukvalno, protekla kao jedna prijateljska utakmica. Ja bih pohvalio ekipu Izviđača jer je frapantno kako je to mlada ekipa, kad vidim izviđačevu listu igrača, mahom su to igrači od 18 do 20 godina, svaka čast, poštujem to.

GrbaZdenko Grbavac: Najprije bih se zahvalio gospodinu Lini i Metalurgu na korektnoj igri. Mi smo i večeras pokazali da imamo potencijala Na papiru nemamo rezultata i teško je to izdržati, ali mi ćemo nastaviti našu „borbu“, trenirati. Stvarno naši momci daju sve od sebe, ali što im nedostaje godina i „mesa“ to je stvar koju treba dočekati, ja se nadam da ćemo to uspjeti.

DelicDamir Delić: Čestitao bih gostima na pobjedi. Što se tiče naše igre mislim da smo dobro odigrali obranu, ali u napadu u pojedinim trenucima nismo imali ni sreće, pogodili smo nekoliko puta gredu, vratnicu, promašili „zicer“ prilike. Sve u svemu, dosta smo poboljšali svoju igru u zadnje dvije-tri utakmice u odnosu na prethodni period. Nastavit ćemo trenirati da bi smo još poboljšali svoju igru i konačno počeli pobjeđivati.