Sedma titula prvaka BiH u rukometu u vitrinama "Skauta" Sedma titula prvaka BiH u rukometu u vitrinama "Skauta"

Sedma titula prvaka BiH u rukometu u vitrinama "Skauta"

Završnica prvenstva, sezona 2018/2019 – treća finalna utakmica

Ljubuški, 11.06.2019. u 20:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Borac m:tel 24:22 (11:11)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 2500.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Izviđač: Kvesić (15 obrana, 1 sedmerca), Tolić, Mandić, Vukšić 1, G. Mišetić 2, Alilović 5, Kos, Ivanović 4/3, Primorac, Džono 1, Delić 3, Maretić 4, Miličević , Mataga, M. Mišetić, Čutura 4.
Trener: Mario Bjeliš.

RK Borac: Ljubišić (6 obrana, 1 sedmerac), Subotić (3 obrane), Unčanin 2, Đurđević 7/2, Daničić 4,Mijatović, Bubić, Nježić, Savić 1, Lukić 1, Miljković, Knežević, Rađenović 3/1, Ćelić 1, Buljina, Dakić 3.
Trener: Mirko Mikić

Isključenja: Izviđač 12 minuta, Borac 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/3, Borac 4/3.

Gradska športska dvorana u Ljubuškom, treća odlučujuća utakmica, pada odluka tko će biti prvak BiH u rukometu za sezonu 2018/2019, odluka se donosi u samo šezdeset minuta igre. Cijela sezona svela se na samo šezdeset minuta, koja drama, scenarij za najveće dramturge.
Na jednoj strani „Skauti“ predvođeni samozatajnim, vrijednim i velikim stručnjakom, a posebice velikim čovjekom Mariom Bjelišem, a na drugoj rukometaši banjalučkog Borca predvođeni mladim strategom Mirkom Mikićem. Prvi zvižduk sudačkog para Amara i Dine Konjičanina i kreće veliki obračun.

Kreće utakmica puna naboja, neizvjesnosti, dramaturgije, utakmica za povijest, koja će donijeti sedmu titulu prvaka, rukometašima Izviđač Central osiguranje.
Žestoko kreću i jedni i drugi, „gine“ se za svaku loptu, ulog je velik. Prvi pogodak na utakmici postiže Miljan Ivanović, ali na drugoj strani, odmah, uzvraća Milan Dakić. Diže se Nikola Džono i pogađa, ali odgovara Borac, pogađaju Unčanin i ponovno Dakić za vodstvo Borca (2:3).
Na scenu stupa vratar Josip Kvesić, skida tri udarca u jednom napadu Borca, brze kontre Delića i Maretića i ponovno je prednost na strani „Skauta“ (4:3). Poravnava Mijatović, ali slijede tri vezana pogotka Izviđača i prvi put je „plus“ tri. Dvorana je proključala. Borac ne posustaje, slijedi njegov odgovor i u 16.minuti rezultat je u „egalu“ (7:7). Domagoj Alilović pogađa za novu prednost „Skauta“, ali Borac ponovno preokreće rezultat u svoju korist, serijom 3:1 (9:10). Miljan Ivanović i Domagoj Alilović pogađaju za novu prednost Izviđača, poravnava Borac pogotkom Srđana Mijatovića. Posljednji napad „Skauta“ u prvom dijelu je bio neuspješan u brzoj kontri „Borac“ iznuđuje sedmerac kojeg „skida“, s istekom vremena, vratar Josip Kvesić.
Ostalo je još samo 30 minuta igre, ali još nema ikakve naznake tko bi mogao do titule.

„Skauti“ pogotkom Ivanovića stižu prvi do prednosti u drugom dijelu, ali za kratko, Borac ponovno serijom 3:1, stiže do prednosti, ali kako je pokazao tijek utakmice i posljednji put (13:14). Uslijedio je odgovor „Skauta“ koji nošeni sjajnom publikom, postižu tri pogotka zaredom, pogađaju najmlađi Milan Vukšić , Gabrijel Mišetić, ali i kapetan Josip Čutura (16:14, 40.minut). Slijed dva vezana pogotka Đurđevića, koji ulaskom u drugo dijelu postiže svih šest pogotke za Borac, rezultat je 17:17 u 45.minuti. Slijed, kako se je pokazalo na kraju, ključnih pet minuta susreta, iako s igračem manje, „Skauti“ nošeni fanatičnom publikom prave seriju 4:0, pogađaju Gabrijel Mišetić, Domagoj Alilović, Vedran Delić i Josip Čutura, rezultat je 21:17 u 50.minuti. Dvorana je na nogama, svi osjećaju da je titula na dohvat ruke. Međutim, „zicer“ za „plus pet“ promašuje Čutura, Borac ne posustaje i sa dva brza pogotka se ponovno vraća u igru. Brz odgovor „Skauta“, pogađa Čutura za nova tri gola prednosti, ali uzvraća i Đurđević svojim sedmim pogotkom (22:20, 55.minuta). Ništa nije gotovo, vodi se pravi rat za svaku loptu, a iz nemoguće situacije pogađa Delić za nova tri gola viška, ali u istoj minuti pogađa i Dakić i ponovno je samo „plus“ dva. Svoj četvrti a Izviđačevi posljednji pogodak postiže Duje Maretić u 57. minuti. Do kraja Borac pokušava svim silama, i moramo odati priznaje njegovim igračima na volji i htjenju, sustići prednost „Skauta“, ali tu se, po tko zna koji put, prednjih ispriječila prepreka zvana Josip Kvesić, tako da do kraja uspijevaju samo ublažiti poraz na konačnih 24:22.
Sa posljednjim zvukom sirena prava erupcija oduševljenja zavladala je kako na parketu tako i na tribinama gradske športske dvorane u Ljubuškom, ali s druge strane razočarenje, nevjerica i tuga igrača Borca kojima se mora odati priznanje na prikazanoj igri, želji volji i htijenju.

Teško je nekoga izdvojiti, svi su zaslužili čistu peticu za motiv, volju, želju, ali moramo reći da utakmice ponovo je bio vratar Josip Kvesić s 15 obrana (jedan sedmerac) koji se tako na prekrasan način oprostio od dresa Izviđača.
Domagoj Alilović postigao je 5, Josip Čutura, Duje Maretić i Miljan Ivanović po 4, a Vedran Delić 3 gola.

Kod Borca je Vladan Đurđević postigao sedam golova (sve u drugom poluvremenu), Srđan Mijatović 5, Bojan Rađenović 4, a Milan Dakić 3. Vratari Borca imali su 9 obrana, Bojan Ljubišić 6, a Slađan Subotić 3 obrane.