RK Vojvodina – RK Izviđač 26:18 (15:9)

Novi Sad, Dvorana sportskog centra „Slana bara“, gledatelja 500.
Suci: Dimitar Mitrevski i Blagojče Todorovski (Makedonija)
Nadzornik: Marjan Nachevski (Makedonija)

RK Vojvodina: Jelić, Verkić (15 obrane, 2 sedmerca), Ovčina, Milić 2, Mirković, Čelica 2, Ilić 5/1, Marjanac 1, Ratković 1, Prodanović 3, Tomić, Stanković, Nikolić 2, Trkulja 1, Grozdanić 8/1, Vučićević 1.
Trener: Boris Rojević

RK Izviđač: Kvesić (5 obrana, 1 sedmerac), Tolić, Mandić, Miličević 2, Alilović 3, Kos, Ivanović 5/2, Čutura 2, Vukšić, Primorac, Maretić 4, Kaluđerović 1, Lovrić 1, Mišetić, Delić.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: Vojvodina 8 minuta, Izviđač 4 minuta.
Sedmerci: Vojvodina 3/2, Izviđač 4/2.

Rukometaši Izviđača sinoć su u Novom Sadu doživjeli još jedan poraz u Seha-Gazprom ligi, ovaj put u 17. pretposljednjem kolu poraženi su od momčadi Vojvodine rezultatom 26:18, poluvrijeme 15:9. Kao i u većini dosada gostujućih utakmica presudile su „crne rupe“, koje su iskusni rukometaši Vojvodine iskoristili i došli relativno lagano do visoke pobjede.

Početnih 7-8 minuta pripalo je domaćoj ekipi koja je iskoristila smušenost u napadu rukometaša Izviđača i došla do rezultata 4:0. Međutim, u periodu od 8.do 20. minute, „Skauti“ su konsolidirali svoje redove i uspjeli doći do svoje igre što su i rezultatski valorizirali (8:7, 19. minuta). I onda, kao po pravilu, uslijedio bi neobjašnjiv pad, koji bi obilježile tehničke greške i promašene prilike i umjesto poravnanja rezultata, iskusne ekipe kao što je Vojvodina bi to kaznile. Sinoć je sjajni Verkić, nakon obrane ili promašaja „Skauta“, precizno poput kompjutera pronalazio u kontri, uglavnom, Grozdanića koji je bio neumoljiv. Serijom 6:0, domaći su stigli do visoke prednosti (14:7) i praktično pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Ostatak utakmice uglavnom se odigrao u ritmu „gol za gol“, domaći su držali prednost između 5 do 8 golova prednosti. „Skauti“ su imali u nekoliko prilika spustiti prednost domaćih rukometaša (25:20, 50.minuta), ali bi sjajni Svetlisav Verkić to spriječilo. Na kraju Vojvodina je slavila s najvećom prednosti do koje je dolazila tijekom susreta.

Miljan Ivanović s pet, Duje Maretić s četiri, Domagoj Alilović s tri i Josip Čutura s dva postignuta gola bili su najefikasniji rukometaši Izviđača.
Miloš Grozdanić je bio najefikasniji rukometaš susreta s osam pogodaka, dok je Stefan Ilić pogodio pet puta. Svetislav Verkić bio je najbolji igrač susreta s petnaest uspješnih intervencija.

Evo što su na press konferenciji nakon susreta izjavili sudionici susreta:

Boris Rojević– trener Vojvodina: Vrlo sam zadovoljna pobjedom, ali još više našom razinom igre u obrani. Nakon teške utakmice nekoliko dana prije protiv Nexea, moji igrači su pronašli energiju i još jednom pokazali da su zasluženo na 6. mjestu Lige, što je za nas povijesno uspjeh. Tako sam ponosna na njih. Sada se moramo dobro pripremiti za najvažniju utakmicu, protiv Železničara u četvrtfinalu Kupa Srbije, i naravno imamo još jednu utakmicu u SEHA - Gazprom ligi.

Milos Grozdanić- igrač Vojvodina: Još jedna dobra utakmica za nas. Uživali smo. Na kraju sezone smo poboljšali smo svoj učinak i to nas čini vrlo sretnim. SEHA liga je još jednom dokazala da je to vrlo jaka liga i zbog toga se svaki tim u njoj napreduje. Također sam sretan zbog svojih uspjeha, ali ne bih uspio bez pomoći svojih suigrača.

MARIO BJELIŠ- trener Izviđača: Čestitamo ekipi Vojvodine na savršenoj sezoni. Njihovi igrači pokazali su veliku kvalitetu. Vrlo jaka momčad koja može biti još bolja u sljedećoj sezoni. Napravili smo mnogo grešaka u napadu i to je nešto što se ponavlja. Ako želimo biti konkurentniji, svakoga dana moramo učiti, jer je to liga u kojoj morate biti svake minute najbolji.

Josip Čutura- igrač Izviđača: Večeras je Vojvodina bila bolja momčad. Igrali smo dobro samo u prvih 15 minuta utakmice. Nakon toga smo stali. Ovo je veliko iskustvo za nas i možemo puno naučiti za sljedeće utakmice u domaćoj ligi.