Rukometašice Izviđača rutinski do pobjede nad Ilidžom Rukometašice Izviđača rutinski do pobjede nad Ilidžom

Rukometašice Izviđača rutinski do pobjede nad Ilidžom

ZRKIzvidjac 620

Premijer liga BiH, sezona 2018/2019 - 14. kolo.

Ljubuški, 01.03.2019. u 19:30 sati.

ŽRK Izviđač - ŽRK Ilidža 27:23 (14:9)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 50.
Suci: Irhad Mešić (Sarajevo) i Ognjen Šatordžija (Zenica).
Nadzornik: Mladen Raič (Mostar).

ŽRK Izviđač: Petrović, Pandža, Bunoza, Prskalo, Kraljević 7, Miočević 1, Grbavac, Vrančić 4, Gudelj 8, Tomić 6, Papac, Barišić 3, Bošnjak, Brkić 1/1.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Ilidža: Softić, Mihajlović 4, Odžaković 4, Janković 1, I. Skaljić, Hasagić, Bećirhodžić 9/6, Ždrale, N. Škaljić, Pandurević 5.

Trener: Elvir Barudžija.

Sedmerci: Izviđač 1/1, Ilidža 6/6.
Isključenja: Izviđač 12 minuta, Ilidža 4 minuta.

U četrnaestom kolu Premier lige rukometašice Izviđača rutinski su savladale ekipu Ilidže te ostvarile dvanaestu prvenstvenu pobjedu. Rukometašice Izviđača su igrale taman toliko da pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.
Već u 7.minuti bilo je 3:1 da bi u 24. minuti ta prednost narasla na „plus“ sedam (12:5). Domaće su malo popustile tako da su gošće do poluvremena smanjile zaostatak na pet golova.

Početkom drugog dijela prednost domaćih rukometašica se ponovno penje na sedam pogodaka (37:10, 35.minuta), da bi u 41.minuti rukometašice Izviđača stigle do svoje najveće prednosti od osam golova (20:12).

Do kraja susreta domaće smanjuju „gas“ tako da gošće dolaze do daha i do kraja utakmice uspijevaju ublažiti poraz.

Trener domaćina Ivan Lovrić u nastavku je uveo i igračice s klupe da i one pokažu što mogu. Na koncu završilo je 27:23 za domaće rukometašice i njihovu dvanaestu prvenstvenu pobjedu.

Kod Izviđača najefikasnije su bile Marija Gudelj s osam, Martina Kraljević sa sedam i Josipa Tomić sa šest pogodaka. Ana Vrančić je pogodila četiri puta dok su se u listu strijelaca još upisale Kata Miočević i Marija Brkić.

Kod gošći su Hana Bećirhodžić je postigla devet, Dragana Pandurević pet, dok su su po četiri pogotka postigle Maja Mihajlović i Amina Odžaković.

Za najbolju igračicu utakmice iz ekipi Ilidže proglašena je Hana Bećirhodžić (Ilidža), a za najbolju igračicu Izviđača proglašena je Josipa Tomić.