Pobjedom u Trebinju "Skauti" se plasirali u četvrtfinale Kup-a Pobjedom u Trebinju "Skauti" se plasirali u četvrtfinale Kup-a

Pobjedom u Trebinju "Skauti" se plasirali u četvrtfinale Kup-a

KUP BiH, sezona 2018/2019 – uzvratna utakmica 1/8 finala
Trebinje, 26.01.2019. u 17:00 sati.

RK Leotar – RK Izviđač 23:24 (12:12)

Trebinje, sportska dvorana "Miloš Mrdić", gledatelja 300.
Suci: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža)
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar)

RK Leotar: Savović, Draganić, A. Milićević 9/4, Parežanin, Tasovac, Spaić, Ninković, Radović, Srdanović 5, Jovanović 1, Ratković, Petković, Uljarević 2, Janković 3, Glendža, Ražnatović 3.
Trener: Dragan Tavrić.

RK Izviđač: I Anđelić,Kvesić, Miličević 6/4, Alilović, Kos 2, M. Mišetić, Čutura 6, Vukšić 1, Primorac, Vukić, Maretić 3, Kaluđerović 6, Mandić, Lovrić, G. Mišetić.
Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Leotar 8 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Leotar 4/4, Izviđač 4/4.

Rukometaši Izviđača, u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa BiH u rukometu, pobijedili su u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju momčad Leotara rezultatom 24:23 (12:12) i plasirali se u četvrtfinale najmasovnijeg rukometnog natjecanja.

Preko 300 gledatelja okupilo se večeras u sportskoj dvorani u Trebinju i tijekom svih 60 minuta bodrilo svoju momčad, koja je dobro otvorila susret i u 10. minuti stigla do četiri pogotka prednosti (6:2). „Skauti“ nisu gubili glavu, uhvatili su ritam i postupno su „topili“ prednost domaćina, koja je u 22. minutu iznosila samo jedan pogodak (8:7). Domaći, ponovno, u 27. minuti stižu do osjetnije prednost od tri pogotka (12:9), ali golovima Kaluđerovića, Čuture i Miličevića rukometaši Izviđača uspijevaju otići na odmor s rezultatom 12:12.

Početkom drugog poluvremena domaći rukometaši ponovno stižu do prednosti. Prednost od jednog do dva pogotka, održavaju sve do 47. minute. Od 47. do 56. serijom 4:0 Izviđač pravi preokret i stiže, kako se na kraju pokazalo, do odlučujuće prednosti (22:20). Do kraja domaći postižu tri, a Izviđač dva pogotka za konačnih 23:24 i plasman „Skauta“ u sljedeću „rundu“ Kup-a BiH u rukometu.

Napomenimo da u ovoj utakmici Izviđač je bio bez pomoći Vedrana Delića koji nije nastupio iz zdravstvenih razloga, ali svoje prve minute, nakon duge stanke, na parketu trebinjske dvorane odigrao je Marko Vukić.

Vasilije Kaluđerović, Josip Čutura i Ivan Miličević bili su najefikasniji u redovima „Skauta“ sa po šest pogodaka.
U redovima domaćina najviše pogodaka postigao je Aleksandar Milićević 9,dok je Marko Srdanović pogodio pet puta, a vratar Luka Radović je skupio 12 obrana.