Poraz Izviđača u triler završnici Poraz Izviđača u triler završnici

RK Izviđač – RK Metalurg 30:31 (14:16)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 800.
Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska)
Nadzornik: Siniša Rudić (Hrvatska)

RK Izviđač: Anđelić (5 obrana, 1 sedmerac), Kvesić (5 obrana, 2 sedmerca), Miličević 1, Alilović 8, Kos 4, Bečić, M. Mišetić, Čutura 4, Vukšić 1, Primorac, Mataga, Maretić 1, Kaluđerović 3, Kordić 5, G. Mišetić, Delić 3/2.
Trener: Mario Bjeliš

RK Metalurg: Tomovski (2 obrane), Danilovski (5 obrana), Jargunovski, Dimitrovski 3, Shilegov 9/2, Tankovski 3, Mladenović, Spende 9/2, Ribeiro 2, Pucnik, Miličević 3, Madjovski 2, Stojanović, Arsenovski.
Trener: Oliver Dimitrovski

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Metalurg 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Metalurg 7/4.

Rukometaši Izviđača još jednom su poraženi u završnici susreta. Ovaj put, kao pobjednik izišao je skopski Metalurg, koji je do pobjede došao, pogotkom Špendeva, iz sedmerca, u posljednjoj sekundi susreta. Izviđač je ovaj put bio najbliže da osvoji cijeli „plijen“, ali je nespretno i nesretno odigrao završnicu susreta tako da su gosti prednost „Skauta“ od dva pogotka anulirali i u posljednjem napadu i došli do pobjede. Kad se podvuče crta, može se zaključiti da je šesnaest tehnički pogreški Izviđača, naspram Metalurgovih jedanaest, bio ključ poraza „Skauta“, a su naročito bile kobne posljednje u zadnjim minutama susreta.

Izviđač je poveo pogotkom raspoloženog Domagoja Alilovića u 3.minuti, ali gosti su uzvratili preko Shilegova. Sve do 27.  minute (13:13), momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali ne višem od jednog pogotka. Nekoliko uzastopnih pogrešaka rukometaša Izviđača, u završnici poluvremena, rezultiralo je s tri uzastopna pogotka rukometaša Metalurga, da b,i sa zvukom sirene, pogodio Josip Čutura za konačnih 16:14, za goste, nakon prvih 30 minuta susreta.

U drugo poluvrijeme kreće se s dva brza pogotka Izviđača, ali ponovno gosti uzvraćaju i u 35. minuti stižu do „plus tri“ (17:20). Prednost gostiju, od jednog do dva pogotka, kretala se sve do 51.minute, kada Josip Čutura postiže pogodak za poravnanje rezultata na 25:25. Nakon toga mladi šesnaestogodišnji Miloš Kos, sa svoja dva uzastopna pogotka, dovodi Izviđač, prvi put, u vodstvo od dva pogotka (27:25) u 53. minuti. Metalurg uzvraća, i sa svoja dva pogotka, anulira prednost „Skauta“. Golovima Alilovića i ponovno Kosa Izviđač u 56. minuti ponovno ima dva gola „viška“. Zatim, pogađa Špende, ali i Marino Kordić, koji je odigrao i svoju najbolju utakmicu u dresu Izviđača, za novu prednost (30:28) u 58. minuti.
Činilo se da će to biti dovoljno za prvu pobjedu Izviđača, ali su uslijedile, kako smo napisali na početku, nekolik vezanih tehničkih pogreškaka „Skauta“, što je gostima omogućilo da postignu tri pogotka, do kraja, i dođu do tri boda. Nakon susreta, osjetila se velika tuga i razočarenje u redovima Izviđača jer je tako malo nedostajalo da se savlada momčad Metalurga.

Sinoć je odličan bio Domagoj Alilović sa osam pogodaka, pet pogodaka postigao je Marino Kordić, ali svakako treba istaći 4 pogotka Miloša Kosa koji je zabio u završnici susreta. Josip Čutura je pogodio četiri, a Vedran Delić i Vasilije Kaluđerović po tri puta. Kod gostiju Špende i Shilegov su bili prava enigma za obranu „Skauta“ sa po devet postignutih pogodaka.

Sljedeći susret 14. kola Seha-Gazprom lige Izviđač će igrati nakon zimske stanke, 02.02.2019. godine, ali prije toga, već u subotu, 22.12.2018. godine, s početkom u 19:00 sati u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom Izviđač će, u sklopu 1/8 finala Kup-a BiH, odigrati prvi meč protiv Leotara iz Trebinja.

Oliver Dimitrovski, trener Metalurga:
Igrali smo baš onako kako smo se dogovorili prije susreta. Sve smo večeras učinili na pravi način i kao rezultat toga je večerašnja pobjeda. Prva dio utakmice nije bio tako dobar, napravili smo neke pogreške, ali uspjeli smo poboljšati igru u ključnim trenucima utakmice.

Mario Bjeliš, trener Izviđača:
Od samog početka nije se krenulo prema planu. Napravili smo način previše pogrešaka u napadu, tipično za nas. Nije lako izgubiti tri utakmice u tri dana. Imamo utakmicu u nacionalnom kupu za tri dana i moramo se sad usredotočiti na taj meč.

Aleksander Špende, igrač Metalurga:
Dobra igra s mnogo pogodaka. Završetak utakmice je po mom mišljenju najbolje što rukomet može ponuditi. Zadovoljni smo rezultatom i očekujemo zimsku stanku u dobrom raspoloženju.

Miloš Kos, igrač Izviđača:

Danas smo imali šansu, ali nismo je uspjeli iskoristiti. Naše su pogreške, po mom mišljenju, odlučile ovu utakmicu.