Rukometašice Izviđača nastavile niz pobjeda Rukometašice Izviđača nastavile niz pobjeda

Rukometašice Izviđača nastavile niz pobjeda

izvidjac jedinstvo 20181110 620 1

Premijer liga BiH, sezona 2018/2019 - 6. kolo.

Ljubuški, 10.11.2019. u 16:00 sati.

ŽRK Izviđač - ŽRK Jedinstvo Tuzla 38:30 (24:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 50.
Suci: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Petrović (13 obrana, 1 sedmerac), Prskalo, Vrdoljak, Miočević 3, Vrančić 7, Gudelj 8, Boras 8/2, Kraljević 3, Tomić 3, Papac 3, Barišić 3.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Jedinstvo: Rajković (18 obrana, 3 sedmerca), Škapur 1, Markelić 1, Saletović 1, Tadić, Bošnjak 3, Petrović 1, Ibrahimović, Zvekić 9/1, Šumelj 10, Antunović, Trbojević 4/1.

Trener: Elmir Grabčanović.

Sedmerci: Izviđač 5/2, Jedinstvo 3/2.
Isključenja: Izviđač 4 minuta, Jedinstvo 12 minuta.

U šestom kolu Premier lige rukometašice Izviđača ostvarile su i šestu pobjedu te sa susjedama iz Gruda jedine imaju stopostotan učinak. U subotu navečer u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom bez većih problema pobijedile su Jedinstvo iz Tuzle 38:30 (24:12).

Ozljedama desetkovane gošće nisu mogle ozbiljnije ugroziti pobjedu domaćina koja se mogla naslutiti već nakon desetak minuta igre (9:3 u 9.minuti). Dobrom igrom u obrani i brzim kontrama, osobito preko krila Ane Vrančić i Marije Gudelj, Ljubušanke su punile mrežu gošći, a da na vratima Tuzlanki nije bila raspoložena Ivana Rajković prednost domaćina bila bi i veća. Na odmor se otišlo s velikom prednošću domaćina 24:12, pa je drugo poluvrijeme trebalo „odraditi“.

Kada su Ljubušanke početkom nastavka povećale prednost na četrnaest razlike (26:12) činilo se da će gošće doživjeti pravu katastrofu. Međutim, nešto opušteniju igru Izviđača u nastavku iskoristile su gošće koje su postupno smanjivale razliku zahvaljujući ponajviše Matei Šumelj i Admiri Zvekić, a pridodale su se i Damjana Bošnjak i Marijana Trbojević.

Trener domaćina Ivan Lovrić u nastavku je uveo i igračice s klube koje su pružile vrlo dobru igru, osobito Kata Miočević i Zora Kraljević.

Kroz cijelu utakmicu igru Izviđača vodila je Kristina Barišić, a ne treba izostaviti ni standardno dobre Mariju Boras i Josipu Tomić. Na kraju je Jedinstvo uspjelo smanjiti na „podnošljiv“ poraz 38:30.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Admira Zvekić (Jedinstvo), a za najbolju igračicu Izviđača proglašena je Kristina Barišić.

Kod Izviđača najefikasnije su bile Ana Vrančić i Marija Boras s po osam postignutih golova, Marija Gudelj zabila je sedam, Josipa Tomić, Kata Miočević, Kristina Barišić, Andrea Papac i Zora Kraljević po tri, a vratarka Ivana Petrović imala trinaest obrana. Kod gošći su Matea Šumelj i Admira Zvekić zabile po devet, Damjana Bošnjak i Marijana Trbojević po četiri, dok je vratarka Ivana Rajković „skinula“ osamnaest udaraca.