Izviđač uz dobar otpor ipak poražen u Bukureštu Izviđač uz dobar otpor ipak poražen u Bukureštu

RK Steaua – RK Izviđač 36:32 (16:19)

Bucharest, Sportska dvorana Polivalenta, gledatelja 300.
Suci: Ivan Mošarinski i Aleksandar Pandžić (Srbija)
Nadzornik: Jovan Popadić (Srbija)

RK Steaua: Stanescu (2 obrane), Babasafari (6 obrana), Merla (1 obrana), Rapciuga 1, Milosevic 6, Stavrositu, Johannson 3, Becheru, Rosu 3, Florea 8/2, Constantina 5, Vegar 1, Kedzo, Humet 5, Bizau 1, Grbovic 3.
Trener: Ovidiu Mihaila

RK Izviđač: Anđelić (4 obrane), Kvesić (3 obrane), Herceg, Pavlak 1, Miličević 3, Alilović, Bečić 5, M. Mišetić 1,Čutura 8, Vukšić 2, Primorac, Maretić, Kaluđerović 8, Lovrić, G. Mišetić, Delić 4/2.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: RK Steaua 4 minute, Izviđač 2 minuta.
Sedmerci: RK Steaua 2/2, Izviđač 2/2.

Rukometaši Izviđača doživjeli su novi poraz u 7.kolu Seha-Gazprom lige iako su pružili dobar otpor rukometašima Steaue. „Skauti“ iako desetkovani, bez Vukića, Kordića, Šoljića, kojima se priključio i Duje Maretić, koji je bio u sastavu, ali nije igrao zbog visoke temperature, hrabro su se suprotstavili domaćinu i prvo poluvrijeme završili u svoju korist rezultatom 19:16.

Ključni moment utakmice desio se početkom drugog poluvremena, kada su domaći rukometaši postigli šest golova zaredom i došli do tri gola prednosti (22:19). Skauti se ponovno vraćaju, dolaze do vodstva 25:24 i praktično sve do posljednjih 10 minuta imali su egal utakmicu, ali onda ponovo serija domaćih kojom odlaze na 4 razlike, te tako uspijevaju da na kraju i privedu utakmicu kraju sa +4, 36:32.

Najefikasniji u momčadi Izviđača bili su Josip Čutura i Vasilije Kaluđerović sa po osam pogodaka, pet puta uspješan je bio Anes Bečić, dok su Vedran Delić pogodio četiri, a Ivan Miličević tri puta gol domaćih rukometaša.

Kod domaćina osam pogodaka postigao je Florea, Milošević šest, a Humet i Constatina po pet pogodaka.

U sljedećem osmom kolu Seha-Gazprom lige rukometaši Izviđača u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom u četvrtak, 08.11.2018. dočekuje novosadsku Vojvodinu.

Sabin Constantina, igrač Steaua: Teško smo došli do pobjede. Večeras smo imali dobrih ali i loših momenata. Prvo poluvrijeme nije prošla kao što smo planirali, ali nakon dobrog otvaranja drugog poluvremena, uspjeli smo napraviti preokret i doći do pobjede.

Ovidiu Mihaila, trener Steaua Bucuresti: Želimo čestitati Izviđaču, oni su večeras odigrali dobru utakmicu. Mi smo prva poluvrijeme odigrali loše, igrači kojima sam dao priliku nisu odigrali onako kako smo se dogovorili. U drugom dijelu igrači koji su ušli u igru su odigrali puno bolje, a pomoglo nam je i to što je naše goste sustigao umor tako da smo napravili preokret i došli do pobjede. U cjelini ovo je za nas bio dobar meč, sada se moramo okrenuti domaćim prvenstvenim utakmicama.

Mario Bjeliš, trener Izviđača: Prvo poluvrijeme smo odigrali dosta dobro, ali u drugom poluvremenu Steaua je zaigrala bolje, serijom 6:0 preuzela vodstvo koje nije ispustila do kraja utakmice. Čestitam Steaui na pobjedi i želim joj puno sreću u nastavku sezone.

Mirko Mišetić, igrač Izviđača: Početak druge poluvremena bio je ključan za večerašnju utakmicu kada su rukometaši Steaue postigli 6 golova zaredom. Naš najveći problem je bila naša igra u obranu, to moramo popraviti do sljedeće utakmice.