"Skauti" poraženi u susretu s Tatran Prešovom "Skauti" poraženi u susretu s Tatran Prešovom

RK Izviđač – HC Tatran Prešov 22:26 (9:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1000.
Suci: Dmitar Mitrevski i Blagojče Todorovski (Makedonija)
Nadzornik: Pero Marić (Mostar)

RK Izviđač: Anđelić, Kvesić (13 obrana, 5 sedmeraca), Pavlak 2, Miličević 1, Alilović, Kos 1/1, Bečić 1, Čutura 4, Vukšić, Primorac 1, Maretić 1, Kaluđerović 4, Kordić 2, Šoljić 1, G. Mišetić, Delić 4/3.
Trener: Mario Bjeliš

HC Tatran: Cvitković, Chupryna (6 obrana), Korsak (1 obrana), Rabok 3, Hrstka 2/1, Lapajne 3, Recicar, Kriz, Čip 2, Stanovsky 8/3, Butorac 4, Kasal, Tsarapkin, Afanou 1, Babić 3.
Trener: Slavko Goluža

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Tatran 6 minuta.
Crveni karton: Michal Kasal
Sedmerci: Izviđač 5/4, Tatran 9/4.

Rukometaši Izviđača sinoć su sa sastavom u kojem bio šesnaestogodišnji Miloš Kos, sedamnaesto i osamnaestogodišnjaci Nikola Primorac, Milan Vukšić, Gabrijel Mišetić i Domagoj Alilović poraženi od iskusne slovačke ekipe Tatran Prešov. Po financijskoj moći, po iskustvu, po kvaliteti bio je to neravnopravan meč, s ogromnom prednošću koja je bila na strani gostiju.

Gosti su bolje otvorili meč, dva „zicera“, promašuju Mario Pavlak i Josip Čutura, tako da pogocima Stranovskog, Tatran stiče početnu prednost. Izviđač se ne predaje, domaći rukometaši preko Marija Pavlaka, poravnavaju na 4:4 u 8. minuti, a prvi i jedini put dolaze do prednosti 7:6, pogotkom Vasilija Kaluđerovića, u 17. minuti. Međutim, gosti do kraja poluvremena, uspijevaju preuzeti konce igre u svoje ruke i otići na odmor s prednošću od tri pogotka (9:12).

U drugo poluvrijeme „Skauti“ su ušli motivirani da pomrse račune favoriziranim gostima. Vratar Kvesić je bravuroznim obranama, podigao svoje suigrače, a i publiku, tako da fantastičnim pogotkom, preko mladog Nikole Primorca, u 38.minuti Izviđač poravnava rezultat na 15:15. Još jednom „Skauti“, preko Josipa Čuture, uspijevaju poravnati rezultat u 44.minuti na 17:17. Nakon toga, polagano dolazi do „zamora materijala“ kod Izviđača, a veći broj iskusnijih i kvalitetnijih igrača gostiju, dolazi do izražaja, tako da do kraja svoju igračku prednost i rezultatski realiziraju. U završnici susreta, trener Mario Bjeliš, priliku da svoj prvi nastup obilježi pogotkom, dao je šesnaestogodišnjem Milošu Kosu, koji je uspješno realizirao šut sa sedam metara. Na koncu, gosti su slavili rezultatom 26:22 i došli do svoje 4 pobjede.

Najbolji rukometaš Izviđača, a i susreta, bio je Josip Kvesić sa 13 obrana, kome, čak, 5 puta gostujući rukometaši sa sedam metara nisu uspjeli postići pogodak. Josip Čutura, Vedran Delić i Vasilije Kaluđerović sa po četiri postignuta gola bili su najefikasniji igrači Izviđača, dok su Mario Pavlak i Marino Kordić pogodili protivnički gol dva puta.

Najuspješniji kod gostiju bili su Martin Stranovsky sa osam i Bruno Butorac sa četiri pogotka.

Sljedeći susret 7.kola Izviđač će odigrati protiv Steaue u Bukureštu 31.10.2018. godine.

Slavko Goluža, trener Tatran:
Htio bih čestitati svojim igračima na današnjoj pobjedi usprkos činjenici da smo bili nekompletni i da je iza nas bio dug i naporan put. Domaćini su večeras dobro odigrali, ali mi smo uspjeli ostati koncentrirani do kraja i doći do pobjede.

Mario Bjeliš, trener Izviđača:
Bili smo svjesni da Tatrani dolazi u Ljubušku nakon teške utakmice u Ligi prvaka i da neće nastupiti kompletan. Mi smo odigrali solidnu utakmicu, ali veliki broj tehničkih greški koje smo napravili pokazale su se skupe. Na kraju, Tatran je zasluženo došao do pobjede.

Bruno Butorac, igrač Tatrana:
Trenutačno imamo problema s ozljedama, tako da ovo nije bilo lak meč za nas. Ipak, tehničke greške domaćih, zasigurno su nam pomogle da pobijedimo i to je ono što je najvažnije, nakon svega.

Dragan Šoljić, igrač Izviđača:
Borili smo se koliko smo mogli. Obrana je danas bila bolja nego u prethodnim utakmicama, ali tehničke greške i neiskustvo pokazali su se skupim za nas u ovoj utakmici.