"Skauti" remizirali s Metalurgom u Skoplju "Skauti" remizirali s Metalurgom u Skoplju

HC Metalurg – RK Izviđač 27:27 (14:12)

Skoplje, VIP Arena Boris Trajkovski, gledatelja 500.
Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (Hrvatska)
Nadzornik: Siniša Rudić (Hrvatska)

HC Metalurg: Tomovski (11 obrana), Danilovski, Jagurinovski, Jaganjac 2, Lazarevski 1, Dimitrioski, Tokić 3, Silegov 6/3, Tankoski, Serafimov 6/3, Velkovski 1, Milicevic 1, Madjovski 2, Stojanovic 1, Matijašić, Arsenovski 1.
Trener: Danilo Brestovac

RK Izviđač: Anđelić (7 obrana, 2 sedmerca), Kvesić (6 obrana), Pavlak 1, Miličević 3, Alilović 4, Bečić 1, Čutura 2, Vukšić 1, Vukić 2, Kaluđerović 4, Kordić 1, Šoljić 2, G. Mišetić, Delić 6/3.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: HC Metalurg 4 minute, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: HC Metalurg 8/6, Izviđač 3/3.

Rukometaši Izviđača u susretu 4. kola Seha-Gazprom lige u Skoplju su odigrali još jednu dobru utakmicu u kojoj su uspjeli remizirati s domaćom momčadi Metalurga. Za razliku od utakmica s Nexe-om i Meshkovom, koje su izgubili u samim završnicama susreta, u Skoplju su došli do remija mada su se vrlo lako mogli vratiti u Ljubuški s „cijelim plijenom“.

Prvih petnaestak minuta susreta između Izviđača i Metalurga proteklo je u izjednačenoj igri i rezultatu. Sredinom prvog poluvremena Metalurg je preuzeo inicijativu i u 23.minuti došao do značajne prednosti (12:7), redale su se tehničke greške kod „Skauta“, a domaći rukometaši su svaku grešku koristili i poentirali. U završnici poluvremena Izviđač je uspio konsolidirati svoje redove i uzvratiti domaćinu tako da se na odmor otišlo prednošću Metalurga od dva pogotka (14:12).

U drugom poluvremenu „Skauti“ su već u 35.minuti, preko Delića, došli do poravnanja (16:16), a u 43.minuti do prednosti od dva pogotka (19:21). U tim trenucima „Skauti“ su mogli prelomiti susret u svoju korist da su uspjeli realizirati nekoliko „zicer“ prilika. Promašajima su vratili domaćine u igru koji su 55. minuti poravnali rezultat na 25:25. U posljednju minutu se ušlo s rezultatom 27:27 s kojim je i završio susret.

Kod Izviđača standardno najefikasniji je bio „killer vratara“ Vedran Delić sa šest pogodaka, četiri pogotka Domagoja Alilovića, s realizacijom u drugom dijelu 4 od 4, koliko je postigao i Vasilije Kaluđerović. Svakako treba istaći i sve ostale koji su dali svoj doprinos svojom borbenošću i požrtvovnošću.
Kod domaćina najefikasniji su bili Serafimov i Silegov sa po šest pogodaka.

Danilo Brestovac, trener Metalurg:
Ono što me čini sretnim jest to što smo po prvi puta ove sezone imali na raspolaganju sve igrače. Trebali smo odlučiti utakmicu u prvom polovremenu, pogotovo ako znamo kako se u drugom poluvremenu „padamo u igri“. Napravili smo previše tehničkih pogrešaka koje ne mogu objasniti. Moram reći da sam mislio da ćemo izići kao pobjednici, ali što je tu je. Sada se moramo usredotočiti na pripremu za utakmicu protiv Besiktasa koja je ispred nas u Ligi prvaka.

Martin Velkovski, igrač Metalurg:
Dobro smo započeli utakmicu, posebno u obrani. Međutim, kraj prvog i cijelo drugo poluvrijeme nismo bili tako uspješni, dok je Izviđač s druge strane odigrao odlično drugo poluvrijeme i zasluženo došao do boda.

Mario Bjeliš, trener Izviđača:
Znajući kako su domaćini bili motivirani ostvariti prvu pobjedu pred svojim navijačima, moramo biti zadovoljni ovim gostujućim bodom. Igrali su dobro u prvom dijelu a mi smo bili bolji u drugom poluvremenu tako da mislim kako je neriješeno najrealniji rezultat.

Josip Kvesić, vratar Izviđača:
Moramo biti zadovoljni ovim gostujućim bodom kao i našom igrom u drugom poluvremenu. Slažem se, ovo je najrealniji rezultat, ako uzmemo u obzir sve što se zbivalo na utakmici.