Uvjerljiv poraz Izviđača u Zagrebu Uvjerljiv poraz Izviđača u Zagrebu

RK PPD Zagreb – RK Izviđač 36:25 (20:5)

Zagreb, Sportska dvorana Sutinska vrela, gledatelja 500.
Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka)
Nadzornik: Jan Rudinsky (Slovačka)

RK PPD Zagreb: Jović (3 obrane), Kastelic (6 obrana, 1 sedmerac), Ereš 5, Vistorop 1, Mrakovčić, Kontrec 1, Buric 3, Sršen 3, Horvat 4, Šušnja 4, Potočnik, Jotić 1, Ravnić 6, Mandic 4, Bičanić 2, Vekić 2.
Trener: Lino Červar

RK Izviđač: Anđelić (2 obrane), Kvesić (1 obrana), Mandić (7 obrana), Pavlak 1, Miličević, Alilović 4, Bečić 4, Čutura 3, Vukšić 3, Vukić, Maretić, Kaluđerović 3, Kordić, Šoljić, G. Mišetić 2, Delić 5/3.
Trener: Mario Bjeliš

Isključenja: RK PPD Zagreb 14 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: RK PPD Zagreb 1/1, Izviđač 4/3.

Rukometaši Izviđača u okviru 3. kola Seha-Gazprom lige poraženi su od momčadi RK PPD Zagreb rezultatom 36:25. Prvo poluvrijeme susreta u Zagrebu vjerojatno je jedno od najlošijih koje je momčad Izviđača ikad odigrala. Puno krivih dodavanja, tehničkih pogreški, izgubljenih lopti od strane rukometaša Izviđača rezultiralo je visokim vodstvom rukometaša Zagreba od 20:5 na koncu prvog dijela.

U drugom dijelu potpuno druga slika na terenu, nešto niža postava „Skauta“ „ubrzala je loptu“ i za razliku od prvog poluvremena uspjela popraviti dojam i čak dobiti drugo poluvrijeme rezultatom 20:16. Trener Bjeliš u drugom dijelu pružio je priliku šesnaest godišnjem vrataru Mateju Mandiću koji je skupio sedam obrana, kao i Milanu Vukšiću i Gabrijelu Mišetiću koji su opravdali ukazano povjerenje. Na kraju je susret završen rezultatom 36:25 u korist domaćina.

U ekipi Izviđača pet pogodaka postigao je Vedran Delić, Domagoj Alilović i Arnes Bečić bili su uspješni po četiri puta, dok su Milan Vukšić, Vasilije Kaluđerović i Josip Čutura postigli po tri pogotka.

Kod Zagreba Valentino Ravnić postigao je šest golova, dok su Ereš, Horvat, Sušnja i Mandić dodali po četiri pogotka.

Mario Bjeliš, trener Izviđača:

Otvorili smo utakmicu katastrofalno što je Zagrebu omogućilo da dođe do velikog broja laganih golova. U drugoj poluvremenu smo bili bolji, ali kvalitetna razlika bila je danas očigledna, tako da ne mogu ništa drugo reći nego čestitati Zagrebu i poželjeti im sve najbolje u utakmicama koje dolaze.

Lino Červar, PPD Zagreb trener:

Danas smo očito bili bolji, ali mi se nije svidjelo činjenica da smo kasnije popustili, izgubili koncentraciju u nekoliko prilika. Danas je u našoj igri bilo mnogo dobrih stvari i momenata, no, uvijek je važno usredotočiti se na ono što nije dobro. Cilj je smanjiti pogreške, imati što manje oscilacija i jednostavno težiti svaki put bolje igrati.

Domagoj Alilović, igrač Izviđača:

Bili smo svjesni činjenice da će to biti teška utakmica. Naš nastup u prvom poluvremenu bio je katastrofalan. U drugom poluvremenu smo uspjeli malo bolje igrati, ali to još uvijek nije naš najbolji rukomet. Vjerujem možemo igrati bolje, već smo to dokazali u prve dvije utakmice i siguran sam da ćemo biti bolji u utakmicama koje dolaze.

Josip Ereš, PPD Zagreb igrač:

Nakon poraza u Našicama bili smo motivirani da danas odigramo kvalitetan rukomet. Odigrali smo jako dobro prvo poluvrijeme, ali u drugom nismo uspjeli zadržati nivo igre iz prvog dijela. Sada se okrećemo prema utakmici protiv Steaua, što će biti naš konačni test za utakmicu protiv Pick Szeged u Ligi prvaka.