Rukometašice Izviđač Central osiguranja okončale natjecanje u Premijer ligi sedmom uzastopnom pobjedom Rukometašice Izviđač Central osiguranja okončale natjecanje u Premijer ligi sedmom uzastopnom pobjedom

Rukometašice Izviđač Central osiguranja okončale natjecanje u Premijer ligi sedmom uzastopnom pobjedom

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 - 22. kolo.
Ljubuški, 12.05.2018. u 17:30 sati.

ŽRK Izviđač Central osiguranje - ŽRK Jedinstvo Atlas Relax 30:25 (16:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (Banja Luka).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

ŽRK Izviđač CO: Marta Gudelj, Pandža, Vuković 6, Prskalo, Miloš, Vrdoljak 1, A. Boras, Pavlović, Nosić 2/2, Marija Gudelj 6, P. Bunoza, M. Boras 11/2, Kraljević 1, Jelavić, Mišetić 3.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Jedinstvo AR: Martina Šumelj 1, Damjanović 2, Petrović, Belušević, Sorak 2, Mujkić 1, Midžić 3, Demirović, Zvekić 10/3, Matea Šumelj 5, Bajrić, Osmanović, Nikolovska, Kulić 1.
Trener: Nermina Kušić.

Sedmerci: Izviđač CO 5/4, Jedinstvo AR 3/3.
Isključenja: Izviđač CO 6 minuta, Jedinstvo AR 8 minuta.

Rukometašice Izviđač Central osiguranje u posljednjem kolu Premijer lige savladale su drugoplasiranu ekipu Jedinstvo Atlas Relax i došle do sedme uzastopne pobjede. Dodamo li tome i dvije pobjede u Kup natjecanju onda niz od devet pobjeda je dobra uvertira pred završni turnir KUP-a koji će se odigrati sljedećeg vikenda u Grudama.

Susret s Jedinstvom domaće rukometašice su odlično otvorile i u12. minuti povele 5:1. S dobrom igrom nastavile su i u nastavku tako da su 19.minuti imale prednost 9:4, a u 23. 13:6.
Gošće su uzvratile serijom 4:0 od 23. do 26. minute i smanjile visoko vodstvo domaćih rukometašica. Do kraja poluvremena gošće su zadržale dobar ritam i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 16:13.

Prvih 7-8 minuta drugog poluvremena igralo se "gol za gol", onda domaće od 40. do 49. minute postižu osam uzastopnih pogodaka i stižu do deset pogodaka prednosti (26:16). U tim trenucima, pitanje pobjednika je bilo odlučeno samo je bilo upitno s kojim rezultatom će domaće rukometašice pobijediti. Na koncu gošće su u završnici susreta, ipak, uspjele smanjiti visoku prednost „Skautica“ tako da je susret okončan rezultatom 30:25.

Kao po običaju najefikasnija igračica susreta bila je Marija Boras s jedanaest pogodaka, po šest pogodaka postigle su Dea Vuković i Marija Gudelj dok su se u listu strijelaca još upisale Mirjana Mišetić tri puta, Matea Nosić dva puta, a po jednom Zora Kraljević i Andrea Vrdoljak.
Kod gošći iz Tuzle Admira Zvekić postigla je deset pogodaka, dok je bivša rukometašica Izviđača Matea Šumelj postigla pet pogodaka.

Ovim susretom „Skautice“ su zaključile uspješno sezonu u natjecanju Premijer lige, a ostalo je još da idući vikend pokažu što mogu u završnici KUP-a.