Izviđač pobjedom na Vogošćom sve bliže šestoj tituli Izviđač pobjedom na Vogošćom sve bliže šestoj tituli

Izviđač pobjedom na Vogošćom sve bliže šestoj tituli

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018. - 23. kolo.

Ljubuški, 29.04.2018. u 18,00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Vogošća Poljine Hills 27:25 (14:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 2500.

Suci: Saša Pandžić  i Boris Šatordžija (Banja Luka).

Nadzornik: Nedžad Rastoder (Goražde).

RK Izviđač CO: Ivanković (5 obrana), Kvesić, Budalić (4 obrane), Miličević, Alilović, Mandić 11/3, Marković, Čutura 3, Leković, Bubalo 3, Kaluđerović 3, Grbavac, Vukić 4, Pavlak 1, Vučić, Rodin 2.

Trener: Silvio Ivandija.

RK Vogošća PH: Delalić, Haseljić, Šabanović (12 obrana), Geko 2, Čorbo, Džinović 1, Kadrić, Kovač 1, Pekić 3, Halilović, Jelačić, Zahirović 1, Osmanhodžić 1, Bosić, Stojanović 4, Čičkušić 12/6.

Trener: Daniel Riđić.

Isključenja: Izviđač CO 8 minuta, Vogošća PH 4 minuta.

Sedmerci: Izviđač CO 3/3, Vogošća PH 6/6.

Nedjelja 29.04.2017, još jedan praznik rukometa u Ljubuškom, gradu rukometa, je za nama. Veličanstvena atmosfera u dvorani, navijanje od prve do posljednje minute, na kraju, kruna svega, pobjeda „Skauta“ za trenutke veselja i opuštanja.

S nestrpljenjem svi su iščekivali sudački znak za početak susreta odluke i onda je krenulo. S tribina je grmjelo, a na parketu se vodio boj za svaku loptu. „Skauti“ predvođeni Davidom Mandićem silovito su krenuli. Marko Ivanković „Maka“ s par obrana, na početku susreta, dao je vjetar u leđa svojim suigračima, koji su u 8.minuti stigli do „plus četiri“ (5:1). Od prvih pet, tri pogotka postiže David Mandić. Iskusna momčad Vogošće ne gubi glavu, uzvraća s dva vezana pogotka i smanjuje 5:3 u 10.minuti. Pogocima Mandića i Čuture „Skauti“ ponovno imaju četiri pogotka „viška“ u 11.minuti (7:3). Uzvraćaju Čičkušić i Osmanhodžić i opet je samo „plus dva“ (14.minuta). Od sredine pa sve do kraja prvog poluvremena, igralo se „gol za gol“, a u tom periodu, tko će više „zabiti“, nadmetali su David Mandić i Benjamin Čičkušić. Poluvrijeme je završilo s prednošću „Skauta“ 14:12, ali i sa po sedam pogodaka Mandića i Čičkušića.

Drugo poluvrijeme krenulo je pogotkom Kaluđerovića, ali Vogošća uzvraća s četiri uzastopna pogotka i prvi put u meču ima rezultatsku prednost (15:16, 36.minuta). Poravnava Vukić ,ali pogađa i Geko za novu prednost gostiju.

I onda slijede, kako se pokazalo, prelomi trenuci susreta. Domaći, na krilima pune dvorane, koja je proključala, prave veliku seriju 7:1 i prvi put u meču u 48. minuti stižu do pet pogodaka prednosti (23:18). Nesmotreni start Vukića i njegovo isključenje daje priliku Vogošći da se vrati, koja to koristi i u 50.minuti je na samo tri pogotka zaostatka. Uzvraća Mandić svojim desetim pogotkom za „plus četiri“. Čičkušić svojim pogodcima drži Vogošću u životu. Izviđač pogocima Bubala i Vukića drži četiri gola prednosti. U posljednjih 90-tak sekundi ulazi se s prednošću „Skauta“ 26:23. Promašaji u napadu, daju nadu gostima koji 10 sekundi prije kraja smanjuju na samo gol zaostatka. A onda, stvar u svoje ruke uzima David Mandić, koji se je od centra prema golu Adnana Šabanovića sjurio kao „tajfun“, rušeći sve prepreke pred sobom i postiže konačnih 27:25 za veliko slavlje kako na parketu tako i na tribinama Gradske športske dvorane u Ljubuškom. Ovacije tribina koje se nisu praznile ni nakon 10-tak minuta od završetka susreta nisu prestajale. Bila je to još jedna lijepa slika za uspomenu i pamćenje.

Velika partija Davida Mandića, ali i Benjamina Čičkušića čiji obračun je završio 12:11 za gosta ali uz šest pogodaka iz sedmeraca. Ali neusporediv je njihov ukupni doprinos svojim momčadima, David je pored 11 pogodaka lavovski dio posla obavio u obrani. Pored Davida, kako se pokazalo, nitko se nije naigrao.

Pored Davida Mandića odličan je bio, naročito, u drugom poluvremenu Marko Vukić s četiri pogotka, po tri pogotka postigli su Čutura, Bubalo i Kaluđerović. Vratari Ivanković i Budalić s nekoliko velikih obrana u pravim trenucima zaslužuju čestitke.  Za borbenost i htijenje svi zaslužuju čistu peticu.

Kod Vogošće pored daleko najboljeg Čičkušića, Stojanović je postigao četiri, a Pekić tri pogotka. Adnan Šabanović je bio uspješan s dvanaest obrana.

Još jedan meč odluke je pred "Skautima". Idući vikend, najvjerojatnije, odlučuje. "Skauti" gostuju kod Slavije u Istočnom Sarajevu, koja se grčevito bori za opstanak, pobjeda jednim i drugim je imperativ.