Pobjedom nad Hadžićima rukometašice Izviđač Central osiguranja se plasirale na završni turnir Pobjedom nad Hadžićima rukometašice Izviđač Central osiguranja se plasirale na završni turnir

Pobjedom nad Hadžićima rukometašice Izviđač Central osiguranja se plasirale na završni turnir

izvidjac Hadzici 20180310 620 1

KUP BiH, sezona 2017/2018, uzvratna utakmica ¼ finala.
Ljubuški, 25.04.2018. u 19,30 sati.

ŽRK Izviđač Central osiguranje - ŽRK Hadžići Dido Group 31:28 (15:11)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Ivan i Marinko Anušić (Prijedor).
Nadzornik: Mirsada Džaltur (Sarajevo).

ŽRK Izviđač CO: Pandža (17 obrana, 1 gol), Vuković 3, Prskalo 1, Miloš, Vrdoljak 2, A.Boras, Pavlović, Nosić 4, Marija Gudelj 5, P. Bunoza, M. Boras 8/2, Kraljević 1, Jelavić, Mišetić 6.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Hadžići: Selimović (8 obrana), Telarević (3 obrane), Ćatić 4, Tahirović 1, Mehrimović, Ćajić 2, Šehić 2, Čahtarević 6/4, Lončar 2/1, Janković, Redžić 2, Imširović 3, Halebić 4, Fejzić 2.
Trener: Nermin Glamoč.

Sedmerci: Izviđač CO 2/2, Hadžići 6/5.
Isključenja: Izviđač CO 4 minuta, Hadžići 8 minuta.

Rukometašice Izviđač Central osiguranja rutinski su „odradile“ uzvratnu četvrtfinalnu utakmicu KUP-a BiH i plasirale se na završni turnir.

Uzvrat je, kako se i pretpostavljalo, bio samo formalnost, jer su „Skautice“ u prvom meču, koji se igrao u Hadžićima, stekle prednost od deset pogodaka.

U sinoćnjoj utakmici domaće su igrale „koliko je trebalo“, naročito nakon što su sredinom prvog poluvremena došle su do osjetne prednosti od šest pogodaka (12:6, 18. minuta). Trener Lovrić „miksao“ je postavu i isprobavao neke taktičke varijante, tako da su gošće, naročito, u završnici susreta uspjele izbjeći uvjerljiviji poraz.

Marija Boras s osam, Mirjana Mišetić sa šest i Marija Gudelj s pet pogodaka bile su najefikasnije u sastavu Izviđača, Blaženka Pandža s 17 obrana i jednim postignutim pogotkom bila je više nego uspješna.
Kod gošći iz Hadžića, najefikasnije su bile Čahtarević sa šest i Čatić i Halebić sa po četiri pogotka.