Porazom u Mostaru Izviđač započeo „pakleni raspored“ Porazom u Mostaru Izviđač započeo „pakleni raspored“

Porazom u Mostaru Izviđač započeo „pakleni raspored“

zrinjski izvidjac 20180411 1

KUP BiH, sezona 2017/2018, prva utakmica ¼ finala.
Mostar, 11.04.2018. u 20,00 sati.

HMRK Zrinjski - RK Izviđač 24:22 (11:11)

Mostar, Školska dvorana „Bijeli Brijeg“, gledatelja 800.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Vladimir Jović (Tuzla).

HMRK Zrinjski: Anđelić (8 obrana), Paradžik, Kozina (2 obrane), Vistorop 3, Doko, Perić, Delić 9/5, Mandarić 1, Ivanović, Babić, Marić 4, Kožulj 4, Grgić, Kordić 2, Šoljić 1, Pavlović.
Trener: Zdravko Medić.

RK Izviđač CO: Ivanković (11 obrana), Budalić (3 obrane), Kvesić, Miličević, Alilović 3, Mandić 8/2, Marković, Čutura 2, Leković, Bubalo 4, Kaluđerović, Grbavac, Vukić 5, Pavlak, Vučić, Rodin.
Trener: Silvio Ivandija.

Isključenja: Zrinjski 6 minuta, Izviđač 4 minute.
Sedmerci: Zrinjski 5/5, Izviđač 2/2.

Prva četvrtfinalna utakmica KUP-a BiH u rukometu, koja je sinoć odigrana u Školskoj dvorani „Bijeli Brijeg“ u Mostaru, između rukometaša Zrinjskog i Izviđač Central osiguranje bila je do kraja rezultatski neizvjesna. Pobjeda je na koncu pripala domaćim rukometašima, ali tko će biti polufinalista, odlučivati će se u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, 25.04.2018. godine.

„Skauti“ su dobro otvorili utakmicu tako da su u 8. minuti došli do prednosti od dva pogotka (1:3). Zrinjski uzvraća i u 10. minuti poravnava rezultat (3:3). Sljedećih 10-tak minuta, ponovno, „Skauti“ preuzimaju inicijativu i pogocima Mandića, dva puta, Čuture i Bubala stiže do prednosti (5:7) u 19. minuti. Period između 20. i 25.minute pripada domaćim rukometašima koji koriste nesmotrenost rukometaša Izviđača i serijom 4:0 stižu do rezultatske prednosti (9:7).
Završnica prvog dijela pripala je Izviđaču, izvrsne reakcije Marka Ivankovića „Make“,omogućile su, ponovno, Davidu Mandiću, dva puta,  i Marku Vukiću da postignu tri „vezana“ pogotka i ponovno dođu do prednosti (10:11). Međutim, u samoj završnici poluvremena, pogodak postižu domaći tako da se odlazi na odmor s rezultatom 11:11.

U drugom poluvremenu privi pogodak postiže Marko Vukić, ali nakon toga slijedi dobar period igre Zrinjkog, koji stižu do prednosti od tri pogotka (16:13) u 41. minuti. Period igre između 40. i 50. minuta pripao je „Skautima“ koji su u 48. minuti poravnali rezultat na 18:18.

Zadnjih 10-tak minuta odlučilo je pobjednika. Najprije, domaći postižu tri uzastopna pogotka (21:18), Petar Bubalo smanjuje na 21:19, ponovno, slijede dva pogotka domaćih (23:19). Izgledalo je da bi „“Skauti“ mogli doživjeti uvjerljiv poraz, ali u posljednje dvije minute, slijedi 3:1 serija izviđača (ponovno dva puta pogađa David Mandić i jednom Marko Vukić) takao da je na koncu pobjeda pripala domaćim rukometašima 24:22, koja ostavlja i jedne i druge u igri za prolazak u polufinale.

David Mandić s osam pogodaka bio je jedan od najboljih i najefikasniji igrača susreta, dobro su odigrali Marko Vukić s pet i Petar Bubalo s četiri pogotka. Odličan je bio Marko Ivanković „Maka“ s 11 obrana.

U momčadi Zrinjskog najefikasniji je bio Delić s devet, dok su po četiri pogotka postigli Marić i Kožulj.

Uzvrati susret odigrat će se 25.04.2018.godine u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom kada će pasti odluka tko će biti sudionik završnog turnira u ovom natjecanju.

Idućih 15-tak dana pred „Skautima“ je „pakleni raspored“. Već u nedjelju, 15.04.2018. idu na noge Borcu u sklopu 20.kola Premijer lige, srijeda 18.04.2018., u Gradsku športsku dvoranu stiže Maglaj, 21.04.2018., ponovno, "Skauti" igraju u Mostaru s Zrinjskim u sklopu 22.kola Premijer lige, 25.04.2018., Gradska športska dvorana, Zrinjski, uzvratna utakmica ¼ finala KUP-a i konačno, 28.04.2018., susret 23. kola s Vogošćom u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom. Period "Skautima" je period u kome će trebeti dati svoj maksimum, period u kome će trebati podrške a i sreće.

foto gallery: Studio Rezo Mostar