Rukometašice Izviđač Central osiguranja nastavile pobjednički niz Rukometašice Izviđač Central osiguranja nastavile pobjednički niz

Rukometašice Izviđač Central osiguranja nastavile pobjednički niz

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 - 18. kolo.
Ljubuški, 06.04.2018. u 19:30 sati.

ŽRK Izviđač Central osiguranje - ŽRK Dubica 27:20 (15:11)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.

Suci: Edin Kulović (Ilidža) i Vedad Škaljić (Sarajevo).

Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

ŽRK Izviđač CO: Marta Gudelj (1 obrana, 1 sedmerac), Pandža (11 obrana, 2 sedmerca), Vuković 3, Prskalo, Miloš, Vrdoljak, A. Boras, Pavlović, Nosić 9/3, Marija Gudelj 8/2, P. Bunoza, M. Boras 5/1, Kraljević, Jelavić, Mišetić 2.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Dubica: Đenadija (1 obrana ), Banjanin (16 obrana, 2 sedmerca), Slijepčević (1 obrana ), Ćurić 6/1, Arnautović 4, Majkić 1, Stojnić 1, Mirnić, Kršić 6, Burazor, Misirača, Kremenović 2, Tepić.
Trener: Boris Suvajac.

Sedmerci: Izviđač CO 8/6, Dubica 4/1.
Isključenja: Izviđač CO 6 minuta, Dubica 10 minuta.

Rukometašice Izviđač Central osiguranja nastavile su svoj pobjednički niz, sinoć su u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom pobijedile rukometašice Dubice i revanširale im se za poraz iz jesenjeg dijela prvenstva.

U većem dijelu prvog poluvremena utakmica je protekla u dosta izjednačenoj igri s puno pogrešaka s jedne i druge strane. Nakon neriješenog rezultata (9:9) u 23.minuti, pogocima Vuković i tri puta Mate Nosić, Izviđač dolazi do četiri pogotka prednosti (13:9), koju zadržava do kraja poluvremena (15:11).

U drugom dijelu domaće su uspješno kontrolirale igru i rezultat, ne dopustivši gošćama iz Dubice da ugroze njihovu pobjedu. Prednost domaćih rukometašica uglavnom se kretala od tri (16:13. 33.minuta) do osam pogodaka (25:17, 52.minuta), da bih završilo s konačnih 27:20.

Najefikasnija igračica Izviđača, a i susreta bila je Matea Nosić s 9 pogodaka, osam pogodaka postigla je Marija Gudelj, dok je pet puta uspješna bila Marija Boras. Blaženka Pandža je „skupila“ 11 obrana.

Helena Ćurić i Isidora Kršić bile su najefikasnije igračice Dubice sa šest pogodaka. Ivana Banjanin je odlično obavila svoj posao s 16 uspješnih obrana.

Nakon završetka susreta za najbolju igračicu Dubice proglašena je Ivana Banjanin, dok je Blaženka Pandža proglašena za najbolju igračicu Izviđač Central osiguranja.