Izviđač uvjerljivom pobjedom nad Derventom došao do svoje pete uzastopne pobjede Izviđač uvjerljivom pobjedom nad Derventom došao do svoje pete uzastopne pobjede

Izviđač uvjerljivom pobjedom nad Derventom došao do svoje pete uzastopne pobjede

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018. - 19. kolo.
Ljubuški, 29.03.2018. u 19,30 sati.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Derventa 30:20 (15:8)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 500.
Suci: Alen Kadić i Dino Tursić (Zavidovići).
Nadzornik: Damir Sobo (Banja Luka).

RK Izviđač CO: Ivanković (11 obrana), Josip Kvesić (6 obrana), Miličević 1, Mišetić 1, Alilović 2, Mandić 9/6, Marković, Čutura 4, Leković 1, Bubalo, Kaluđerović 2, Grbavac 2, Vukić 4, Pavlak 1, Vučić 3, Rodin.
Trener: Silvio Ivandija.

RK Derventa: Ristić, Škrga, Starčević (8 obrana), Zemunović 1, Sibinčić, Šijaković 6/4, Lukić, Draganić 3, Dragičević, Stanković 3, Ivanović 3, Grujičić 2, Milinković, Zekić 2, Alić, Vidaković.
Trener: Zoran Dokić.

Isključenja: Izviđač CO 8 minuta, Derventa 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač CO 6/6, Derventa 4/4.

Rukometaši Izviđač Central osiguranja uvjerljivom pobjedom nad rukometašima Dervente došli su do svoje pete uzastopne pobjede u nastavku prvenstva.
Kako je utakmica krenula, a tako je i najavljivana, vidjelo se da gosti iz Dervente nisu došli s bijelim barjakom. Derventa je zaigrala čvrsto i organizirano u obrani i u 7.minuti povela sa 3:1. S druge strane, u prvih desetak minuta, napad „Skauta“ nije najbolje „odgovorio“ na obranu Dervente. Međutim, nakon desetak minuta „stvari su legle na svoje mjesto“, napad je profunkcionirao, djelovao je ubojito, a obrana je bila neprobojna. Serijom 7:0, u 17.minuti, prednost od pet pogodaka je na strani rukometaša Izviđača (8:3). Za istaknuti je da je od prvih sedam pogodaka, pet „zabio“ David Mandić.

U nastavku igre, „Skauti“ svoju prednost podižu na osam pogodaka (15:7) u 28.minuti, da bi do poluvremena, pogotkom Borislava Stankovića, Derventa smanjila na 15:8, s kojim rezultatom je završilo prvo poluvrijeme utakmice.

U drugom poluvremenu, prvih pet-šest minuta, igralo se „gol za gol“, da bi domaći, serijom 4:0, došli do dvoznamenkaste prednosti (22:12) u 39. minuti. Visoka prednost kao da je „uljuljala“ rukometaše Izviđač Central osiguranje, koji u sljedećih 10-tak minuta „popuštaju“, to koriste gosti i u 52.minuti stižu na pet pogodaka zaostatka (24:19). Nakon stanke, koji je uzeo trener Ivandija, „Skauti“ su zaigrali „ozbiljnije“ i do kraja utakmice, ponovno, prednost vratili na dvoznamenkastu razliku. Završilo je 30:20 u korist domaćih, koji su s ovom pobjedom najavili da se nalaze u dobroj formi pred predstojeće i odlučujuće utakmice u nastavku prvenstva.

Najbolji i najefikasniji igrač sinoćnje utakmice u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom bio je David Mandić s 9 pogodaka, dobru igru pružili su Josip Čutura i Marko Vukić, koji su postigli po četiri pogotka. Vratar Marko Ivanković „Maka“ skupio je jedanaest obrana, a šest je pridodao Josip Kvesić.
U momčadi Dervente šest pogodaka postigao je Slaven Šijaković, dok je Dragan Starčević na vratima Dervente bio uspješan 8 puta.

Nakon ovog kola, slijedi stanka u natjecanju Premijer lige. Natjecanje se nastavlja u srijedu, 11.04.2018., utakmicama četvrtfinala KUP-a BiH, kada „Skauti“ svoju prvu četvrtfinalnu utakmicu igraju protiv Zrinjskog u Mostaru, a zatim, u subotu, 14.04.2018. godine, utakmicu 20.kola Premijer lige u Banja Luci protiv RK Borac m:tel.