Pobjeda rukometaša Izviđač Central osiguranja na Cetinju Pobjeda rukometaša Izviđač Central osiguranja na Cetinju

Pobjeda rukometaša Izviđač Central osiguranja na Cetinju

Pripremna utakmica
Cetinje, 09.02.2018. u 18:00 sati.

RK Lovćen- RK Izviđač Central osiguranje 22:26 (11:12)

Cetinje, Dvorana SC Cetinje. Gledatelja 500.

RK Lovćen: Mihaljević, Matović, Belonica, Stanojević 7, Krivokapić 2, Pajović, Jauković 5, Lakičević, Kaluđerović 3, Perović 2, Latković 1, Ašanin 1, Tomanović, Damjenović 1, Dapčević, Bulajić.
Trener: Zoran Abramović.

RK Izviđač CO: Ivanković (9 obrana), Budalić, Kvesić (6 obrana), Miličević 4/2, Mišetić 1, Vukšić, Marković 1, Čutura, Leković 4, Šarac 6/1, Bubalo 4, Kaluđerović 1, M. Pavlak 3, Vučić, Rodin 2.
Trener: Silvijo Ivandia.

Isključenja: Lovćen 8 minuta, Izviđač CO 8 minuta.
Sedmerci: Lovćen 4/4, Izviđač CO 5/3.

Rukometaši Izviđač Central osiguranja jučer su na Cetinju, u sklopu priprema za nastavk sezone odigrali svoju osmu pripremnu utakmicu, te su pobjedom nad momčadi Lovćena 26:22, poluvrijeme 12:11, došli do svoje sedme pobjede u nizu.

U prvom djelu, do rezultata 6 : 6, momčadi su bile ravnopravne, te se u tom periodu, faktički, igralo „gol za gol“. Nakon toga, rukometaši Izviđača uspijevaju nametnuti svoju igru i dolaze do tri gola prednosti (11:8). Umjesto, da nakon toga, povećaju prednost, imali su za to priliku u tri-četiri navrata, dopuštaju domaćinu da poravna rezultat na 11:11. Ipak, u završnici poluvremena „Skauti“ uspijevaju stići do prednosti 12:11 s kojom se odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku rukometaša Izviđača, koji su, skoro, konstanto, držali prednost od tri-četiri pogotka, osim, u jednom trenutku, kada su se domaći uspjeli primaći na, samo, pogodak zaostatka. Međutim, Izviđač u završnicu susreta ulazi sa šest pogodaka prednosti (26:20), ali, ipak, do kraja, domaći uspijevaju ublažiti poraz. Na koncu, susret završava pobjedom Izviđač Central osiguranja rezultatom 26:22.

Kod Izviđača najefikasniji je bio Josip Šarac s šest pogodaka, dok su po četiri pogotka postigli Ivan Miličević, Božidar Leković i Petar Bubalo.
Dobar posao napravili su vratari Marko Ivanković „Maka“ s devet i Josip Kvesić sa šest obrana.

U ekipi domaćina istakao se Miodrag Stanojević sa sedam i Stefan Jauković s pet pogodaka.