Nova uvjerljiva pobjeda rukomtašica Izviđač Central osiguranje na domaćem parketu Nova uvjerljiva pobjeda rukomtašica Izviđač Central osiguranje na domaćem parketu

Nova uvjerljiva pobjeda rukomtašica Izviđač Central osiguranje na domaćem parketu

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 - 10. kolo.
Ljubuški, 24.11.2017. u 18:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Bihać 40:23 (21:10)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Nedim Lipa i Maid Katanić (Sarajevo).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

RK Izviđač CO: Marta Gudelj (13 obrana), Pandža (12 obrana), Vuković, Vrdoljak 5, Marija Gudelj 7/2, Mišetić 2, Pavlović 2, Prskalo, M. Boras 5/1, Jelavić, Kraljević, Nosić 14/1, A.Boras, Miloš 5, P. Bunoza, M. Bunoza.
Trener: Maja Prusina Bošnjak.

RK Bihać: Demirović (16 obrana), Memagić, Dautović 1, Hafurić 4/1, Bašanović 14/4, Hrkić, Stambolija 1, Husičić 3, S. Alijagić, Pečenković, Čeliković, E. Alijagić, Jogić.
Trener: Bahrudin Budimlić.

Sedmerci: Izviđač CO 5/4, Bihać 6/5.
Isključenja: Izviđač CO 2 minuta, Bihać 4 minuta.

Rukometašica Izviđač Central osiguranja ostvarile su još jednu uvjerljivu pobjedu na domaćem parketu, ovaj put „nastradale“ su rukometašice Bihaća.
Samo prvih desetak minuta gošće su pružile kakav takav otpor (6:5, 11.minuta) da bi nakon toga uslijedio njihov „potop“. Naime, od 11. do 30. minute domaće rukometašice predvođene Mateom Nosić, Marijom Gudelj te na vratima Martom Gudelj napravile su seriju 15:5 i na odmor otišle s 11 golova prednosti (21:10).

U drugom poluvremenu domaće nastavljaju se efikasnom igrom i u 54. minuti stižu do 16 golova prednosti (36:20). Na koncu je završilo pobjedom rukometašica Izviđača sa visokih 40:23.

U redovima Izviđača najefikasnije su bile: Matea Nosić s četrnaest, Marija Gudelj sa sedam, dok su po pet pogodaka postigle Andrea Vrdoljak, Marija Boras i četrnaestogodišnja Mihaela Miloš.

Marte Gudelj i Blaženka Pandža obranile su 25 udaraca što iznosi fantastičnih 52 % uspješnih obrana.

U ekipi Bihaća četrnaest pogodaka postigla je Azra Bašanović, dok je Anesa Demirović skupila 16 obrana.
U sljedećem 11.kolu rukometašice Izviđač Central osiguranja putuju u Tuzlu gdje će odmjeriti snage s ekipom Jedinstva.