Nova uvjerljiva pobjeda rukometašica Izviđač Central osiguranja Nova uvjerljiva pobjeda rukometašica Izviđač Central osiguranja

Nova uvjerljiva pobjeda rukometašica Izviđač Central osiguranja

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018 - 8. kolo.
Ljubuški, 11.11.2017. u 16:30 sati.

RK Izviđač Central Osiguranje - RK Neretva 40:19 (20:10)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Džemal Čedić i Dino Đerzić (Sarajevo).
Nadzornik: Mladen Raič (Mostar).

RK Izviđač CO: Marta Gudelj (6 obrana), Pandža (5 obrana, 2 sedmerca), Marija Gudelj 4, Mišetić 5, A.Boras 3, Pavlović, Prskalo,M. Boras 8, Jelavić, Kraljević 3, Nosić 10/3, Vrdoljak 7, Miloš 1, M. Bunoza, P. Bunoza.
Trener: Maja Prusina Bošnjak.

RK Neretva: Selimović (5 obrana), Zahirović 1, Halebić 9/2, Teskeredžić 1, E. Behrem, Ivković 1, Čolić, A. Behrem, M. Klepo (2 obrane), Kasumačić 5, N. Klepo 1, Huskić, Kevrić, Bešić 1.
Trener: Sabina Pehić Ovnović.

Sedmerci: Izviđač CO 3/3, Neretva 4/2.
Isključenja: Izviđač CO 10 minuta, Neretva 12 minuta

Rukometašice Izviđač Central osiguranja došle su do još jedne uvjerljive pobjede, ovaj put nad ekipom jablaničke Nervete, u utakmici koja se igrala u sklopu 9.kola Premijer lige za rukometašice. Sinoć su domaće rukometašice od samog početka dale do znanja gošćama iz Jablanice da ne mogu računati ni na što drugo osim uvjerljivog poraza u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Marija Boras, Matea Nosić i Marija Gudelj napunile su do vrha mrežu gostujućih vratarki. Već do poluvremena bilo je deset golova prednosti na strani domaćih rukometašica (20:10), a na koncu ta prednost se povećala na brojku 21. Mali raritet ove utakmice je da, završnih 4-5 minuta, postavu rukometašica Izviđača čine četrnaestogodišnjakinje, od kojih su se u listu strijelaca upisale Andrea Boras i Mihaela Miloš.

Najefikasnije u redovima Izviđača bile su Matea Nosić s deset, Marija Boras i Andrea Vrdoljak sa po sedam, te Mirjana „Mima“ Mišetić s 5 pogodaka.
Kod Neretve najviše pogodaka postigla je Edna Halebić devet i Lejla Kasumačić pet.