"Skauti" pobjedom nad Borcem jedina neporažena momčad prvenstva "Skauti" pobjedom nad Borcem jedina neporažena momčad prvenstva

"Skauti" pobjedom nad Borcem jedina neporažena momčad prvenstva

Premijer liga BiH, sezona 2017/2018, 7. kolo.
Ljubuški, 11.11.2017. u 19,00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje - RK Borac m:tel 23:21 (13:9)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 2000.
Suci: Nedim Lipa i Maid Katanić (Sarajevo).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Izviđač CO: Kvesić (9 obrana, 1 sedmerac), Budalić (6 obrane), Miličević 1, Mandić 8/2, Marković, Čutura 2, Leković 2, Jarak, Bubalo 1, Kaluđerović 2, Grbavac 2, Vukić 3, M. Pavlak 2, A. Pavlak, Rodin, Jozinović.
Trener: Silvijo Ivandija.

RK Borac m:tel: Beširević, Ljubišić (10 obrana, 1 sedmerac), Stošljević 1, Đurđević, Hercegovac, Daničić 4, Mijatović 6, Bubić, Subotić, Nježić, Lukić, Ćelić 3, Šešić, Ćeranić 2, Unčanin 5, Jovanović.
Trener: Bojan Unčanin.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Borac m:tel 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/2, Borac m:tel 3/2.

Rukometaši Izviđač Central osiguranja i banjalučkog Borca sinoć su u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom pred dvije tisuće gledatelja odigrali jednu pravu prvenstvenu, „mušku“ rukometnu utakmicu. Utakmicu koja bila derbi jesenjeg dijela prvenstva, u kojoj su se sastale dvije prvoplasirane i neporažene momčadi, iz koje su kao pobjednici sasvim zasluženo izišli rukometaši Izviđača. Sinoćnja utakmica bila puna tempa i neizvjesnosti od početka pa do samoga kraja.

Izviđač je dobro krenuo, s dva pogotka Davida Mandić, te pogotkom Josipa Čuture u 6. minuti stigao do prednosti od tri pogotka (3:0). Činilo se, u tim trenucima, da gosti nemaju rješenja za obranu „Skauta“, koja je bila „gusta“ i pokretljiva. No, Borac se nije predavao, ubrzo pronalazi igru u napadu i preko Srđana Mijatovića i Dejana Unčanina postiže svoje prve pogotke. Ponovno, do tri pogotka „Skauti“ stižu u 15.minuti (8:5), ali Borac ponovno s dva vezana pogotka hvata priključak (8:7, 17.minuta). Završnih deset minuta prvog poluvremena pripalo je Izviđaču koji sa serijom 5:2 dolazi do četiri pogotka prednosti s kojom odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu izgledalo je da je utakmica krenula u „jednom smjeru“ , „Skauti“ serijom 4:2, u 35. Minuti, stižu do 6 pogodaka prednosti (17:11). Činilo se da će to biti još jedna laka i uvjerljiva pobjeda Izviđača. Međutim, domaći rukometaši poneseni visokom prednošću i želji da što prije „dokrajče protivnika“, srljaju iz greške u grešku tako da se Borac vraća u igru i u 45.minuti stiže na, samo, pogodak zaostatka (18:17).
Nakon toga, do kraja susreta vodila se prva „rovovska borba“ za svaku loptu, kako u obrani, tako i u napadu. „Skauti“ ponovno stižu do tri pogotka prednosti (22:19) u 53. minuti, ali Mijatović pogotkom u 55. minuti smanjuje na 22:20. Sve do 60. minute rezultat se nije mijenjao, tako da se u posljednju minutu susreta ulazi s napadom Borca i igračem manje u redovima Izviđača. Borac veoma brzo preko Unčanina realizira svoj napad i stiže na pogodak zaostatka. Nakon „timeout“ domaćeg trenera Sivija Ivandije, odlučujući pogodak susreta postiže Vasilije Kaluđerović za potvrdu pobjede i veliko slavlje kako na parketu tako i na tribinama Gradske športske dvorane.

Kaluđerović je bio jedan od junak susreta ne samo što je postigao odlučujući pogodak nego je unekoliko navrata, u završnici susreta, brzim vraćanjem u obranu, uspio spriječiti kontre igrača Borca i skupa s Davidom Mandićem bio je ponajbolji igrač u redovima Izviđača. Standardno odličan posao obavili su i vratari Josip Kvesić s devet i Ivan Budalić sa šest obrana.

U ekipi Borca prvo ime susreta bili su Srđan Mijatović sa šest i Dejan Unčanin s pet pogodaka. Vratar Ljubišič skupio je 10 obrana.
U sljedećem 8. kolu rukometaši Izviđač Central osiguranja gostuju na „vrućem terenu“ u Maglaju gdje će odmjeriti snage s rukometašima istoimenog kluba.