Rukometašice Izviđača lako protiv Mire iz Prijedora - audio i foto Rukometašice Izviđača lako protiv Mire iz Prijedora - audio i foto

RK Izviđač Central Osiguranje - RK Mira 47:35 (27:16)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 150.
Suci: Ivana i Tijana Martinović (Teslić).
Nadzornik: Fuad Hadžić (Sarajevo).

RK Izviđač CO: Marta Gudelj (12 obrana), Pandža (10 obrana, 2 sedmerca), Vuković 5, Vrdoljak 1, Marija Gudelj 11,  Mišetić 4,  A.Boras, Pavlović 1, Nosić 14/3, Prskalo, M. Boras 11/1, Jelavić, Kraljević, Miloš, Bunoza.
Trener: Maja Prusina Bošnjak.

RK Mira: Pantoš, Perišić, M. Gligorević (15 obrana, 4 sedmerca), Pijević, Ćutković 6, Ganić 2, Suvajac, Tintor 4/1, D. Gligorević, Ćorić, Bilbija, D. Mutić 7/2, Sladaković 4, J. Mutić 12.
Trener: Ljubica Ivetić.

Sedmerci: Izviđač CO 8/4, Mira 5/3

Isključenja: Izviđač CO 8.minuta, Mira 8.minuta

Rukometašice Izviđača Central osiguranja u drugom su kolu Premier lige zabilježile sigurnu i uvjerljivu pobjedu protiv Mire iz Prijedora 47:35 (27:16).

Početak susreta i nije obećavao laganu pobjedu domaćih rukometašica, u 3.minuti gošće su povele 0:2 i to je bilo gotovo sve što su mogle učiniti. U slijedećih šest-sedam minuta rukometašice Izviđača praktički su riješile utakmicu, serijom 10:1 u 9.minuti bilo je 10:3, a četiri minute kasnije 15:4. Matea Nosić, Marija Gudelj i Marija Boras pogađale su iz svih pozicija, a na vratima odlična je bila Marta Gudelj, pa je samo bilo pitanje vremena kad će domaće rukometašice popustiti. Serijom 4:1 Mira je uspjela privremeno „spustiti“ prednost Izviđača na osam golova, u 16.minuti bilo je 16:8, a na odmor se otišlo s jedanaest golova viška na strani Izviđača, 27:16. Kako se igralo u prvom poluvremenu govori podatak da je uz čak 43 postignuta gola bilo i puno obrana, Marta Gudelj imala je 12, a na drugoj strani Marija Gligorević je imala 10.

U prvih pet-šest minuta nastavka Izviđač CO je serijom 5:0 otišao na velikih plus 16, pa je samo trebalo odraditi susret do kraja gdje su gošće tek nešto smanjile veliku prednost domaćina.

U redovima Izviđača Matea Nosić sa 14 golova bila je najefikasnija na utakmici, Marija Gudelj i Marija Boras postigle su po 11, Dea Vuković 5, Mirjana Mišetić 4, Marta Gudelj je imala 12 obrana u prvom poluvremenu, a Blaženka Pandža 10 u drugom poluvremenu.

Kod Mire Jelena Mutić postigla je 12 golova, Dragana Mutić 7, Božana Ćutković 6, a Duška Tintor i Tea Sladaković po 4, dok je Marija Gligorević imala 15 obrana.

Poslušajte što je po završetku utakmice za Radio Ljubuški izjavila trenerica Izviđača Maja Prusina Bošnjak